Lublin - Dworzec i nowe trasy przewozów [AUDIO]

2024-04-16 13:10
Lublin - Dworzec i nowe trasy przewozów
Autor: fb Dworzec Lublin

Dworzec Lublin oferuje następne kierunki podróży. Tym razem poleca południe Polski - Kraków i Zakopane. Tym samym obsługuje już 75 procent dostępnego potencjału krajowego przewoźników.

Nowe kierunki przewozów znacznie poszerzają ofertę Dworca Lublin. Oznaczają, że z nowego dworca większość krajowych kierunków jest już obsługiwana.

- Dworzec Lublin funkcjonuje już trzy miesiące i od tego czasu sukcesywnie uzupełniamy ofertę przewozową. Największa grupa przewoźników przeniosła się na nowy dworzec 18 marca, a ostatnio przewoźnicy obsługujący kierunki, takie jak Kraków i Zakopane. Obecnie z Dworca Lublin jest dziennie realizowanych ponad 700 kursów. Odbywają się w około 65 kierunkach i są realizowane zarówno do polskich, jak i zagranicznych miast. Kursy te oferuje ponad 70 przewoźników. Tym samym możemy powiedzieć, że już 75 procent dostępnego potencjału krajowego przewoźników przeniosło się na nowy dworzec - mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie.

Wkrótce na Dworzec Lublin przeniosą się pozostali przewoźnicy. Otrzymali już promesy, teraz są w trakcie uruchamiania procedur.

- Większości przyznaliśmy już stanowiska i stosowne uprawnienia dotyczące możliwości korzystania z Dworca Lublin. Z takim dokumentem przewoźnicy kierują się do organów wydających zezwolenia. Proces ten przebiega tak samo, jak w innych miastach Polski. W Lublinie przebiega sprawnie. Po trzech miesiącach od uruchomienia Dworca Lublin możemy mówić, że 75 procent dostępnego potencjału krajowego odjeżdża z nowego dworca, codziennie obsługując pasażerów tego obiektu - dodaje Fisz.

Szczegóły co do funkcjonowania Dworca Lublin są dostępne na jego facebookowym portalu i na internetowej stronie.

Anna Opasiak

Mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie