Lublin - dyskusja w sprawie nowej edycji Budżetu Obywatelskiego

2022-09-19 9:42
Lublin - dyskusja w sprawie nowej edycji Budżetu Obywatelskiego
Autor: Urząd Miasta Lublin

Masz uwagi, włącz się w debatę. W Lublinie trwają konsultacje w sprawie przyszłorocznej, X edycji Budżetu Obywatelskiego.

Ratusz czeka na propozycje do końca września, a jeszcze dziś zaprasza na spotkanie online. Jego tematem będą konkretne wytyczne.

- Czekamy na uwagi i propozycje w zakresie regulaminu. Chodzi o kwestie zasad przeprowadzania naboru, głosowania czy podziału środków, które Miasto przeznacza na realizację pomysłów mieszkańców - mówi Joanna Stryczewska z lubelskiego ratusza.

Spotkanie w formule online rozpocznie się o 17:00 na platformie Zoom. Wystarczy kliknąć w link udostępniony przez Miasto. A same uwagi można przesyłać do końca września.

- Są ważne, bo chcemy dostosowywać regulamin do oczekiwań społecznych. To powinno przełożyć się na jeszcze większe zainteresowania udziałem w Budżecie Obywatelskim - dodaje urzędniczka.

Uwagi są przyjmowane drogą elektroniczną pod adresem: konsultacje@lublin.eu. Można je też wysłać pisemnie do Biura Partycypacji Społecznej przy ul. Gilasa 3.

- Formularz konsultacyjny jest dostępny na stronie: bip.lublin.eu​. Uwzględnia najważniejsze kwestie związane z przyszłoroczną edycją Budżetu Obywatelskiego - dodaje Joanna Stryczewska.

Ratusz poleca wcześniej zapoznać się z przyjętymi zasadami. Uchwała w sprawie Budżetu Obywatelskiego jest dostępna w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.