Lublin - Dzień Dziecka w komunikacji miejskiej

2022-06-01 9:19
Lublin - Dzień Dziecka w komunikacji miejskiej
Autor: ZTM Lublin

Jest już na trasie. Muzyczny trolejbus z prezentami wyruszył na ulice Lublina. Akcję organizuje miasto z okazji przypadającego dziś Dnia Dziecka.

Pojazd wyróżnia się spośród innych. Jest ozdobiony kolorowymi balonami i udostępnia muzykę, która pasażerom ma umilać podróż.

- To muzyczny trolejbus linii nr 150. Emitujemy w nim autorską muzykę firmy Pomelody, która jest współorganizatorem wydarzenia - mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie.

Dodatkowo w kolorowym pojeździe dla najmłodszych pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego rozdają dzieciom prezenty.

- Są to drobne upominki, w tym także ilustrowane książeczki edukacyjne. Mają kształcić i służyć rozwojowi dzieci - dodaje rzeczniczka lubelskiego ZTM.

Od dziś w pojazdach komunikacji miejskiej Lublina można też usłyszeć specjalne zapowiedzi głosowe. Są to życzenia skierowane do najmłodszych.

- Jest to wynik współpracy z Radą Studentów Lublina. Przygotowali oni dla najmłodszych pasażerów komunikaty z pozytywnym przekazem - wyjaśnia Fisz.

Zapowiedzi są emitowane w pojazdach komunikacji miejskiej i na wybranych przystankach. Są dostępne w trzech językach: polskim, ale też angielskim i ukraińskim.

- Wynika to z dużej liczby ukraińskich dzieci. Udostępniając życzenia w języku ukraińskim chcemy bezpośrednio się z nimi kontaktować - mówi Monika Fisz.

Muzyczny trolejbus z prezentami będzie jeździć do 16:00. Linia jest obsługiwana przez pojazd przegubowy MPK Lublin. Jej kursy są dostępne na stronie miejskiego przewoźnika.