Lublin - funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie świąteczno-noworocznym

2022-12-22 9:24 Anna Opasiak
Lublin - funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie świąteczno-noworocznym
Autor: ZTM Lublin

Będzie mniej połączeń. W Lublinie na czas świąt autobusy i trolejbusy pojadą według specjalnego rozkładu. Zacznie obowiązywać w wigilijny wieczór i utrzyma się po Nowym Roku.

Zmiany wiążą się z okresem świąteczno-noworocznym i będzie ich kilka. Pierwsze zaczną obowiązywać od najbliższej soboty, czyli 24 grudnia.

- Tego dnia przypada Wigilia, a autobusy i trolejbusy będą kursować według rozkładu opisanego jako "Wigilia i Sylwestra". Z kolei w same święta będzie obowiązywać rozkład "Boże Narodzenie" i "Nowy Rok" - wyjaśnia rzecznik ZTM w Lublinie, Monika Fisz.

Zmiany w lubelskich rozkładach jazdy obejmą również komunikację nocną. W tym jednak przypadku raz ubędzie, a raz przybędzie połączeń.

- W nocy z 23 na 24 oraz z 24 na 25 grudnia nocna komunikacja w ogóle nie będzie kursować. Z kolei w Sylwestra od godz. 23:00 do 2:30 w Nowy Rok będzie jeździć we wzmocnionej obsadzie. Połączenia będą realizowane z przystanku Plac Wolności - dopowiada rzecznik ZTM w Lublinie.

Specjalny rozkład jazdy będzie też obowiązywać w poświątecznym i ponoworocznym tygodniu. Chodzi o czas między 27 a 30 grudnia i między 2 a 5 stycznia.

- Dodatkowo w piątek 6 stycznia przypada Święto Trzech Króli. Tego dnia pasażerów będzie obowiązywać świąteczny rozkład jazdy z zakresu "rok szkolny". W weekend po tym święcie, czyli 7 i 8 stycznia komunikacja miejska będzie jeździć według sobotniego i świątecznego rozkładu z zakresu "rok szkolny" - dodaje Fisz.

Zmiany w świątecznym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej wiążą się z mniejszym ruchem pasażerów w tym okresie. Szczegóły są dostępne w internecie i na przystankach.