Lublin: Hala Sportowa przy SP nr 15 będzie miejscem międzynarodowych rozgrywek

2024-01-12 10:07

Jest już wstępna koncepcja i wizualizacje nowej projektowanej hali sportowej dla Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. Elektrycznej. Pełna dokumentacja architektoniczna i wykonawcza powinna być gotowa we wrześniu.

Hala sportowa dla SP nr 15 będzie spełniała wymogi dla organizacji rozgrywek piłki ręcznej oraz siatkowej, zgodne z regulaminami międzynarodowych federacji. Nowo wybudowana hala, z salą główną o wymiarach 28 m x 45 m i wysokości ok. 12,5 m pozwoli na urządzenie boiska do piłki ręcznej, a także do siatkówki, futsalu i koszykówki.

Z końcem ubiegłego roku zawarliśmy umowę z wykonawcą, który zaprojektuje dla Szkoły Podstawowej nr 15 pełnowymiarową halę sportową. Nowy obiekt sportowy zabezpieczy potrzeby uczniów w zakresie edukacji fizycznej, jest też bardzo ważny dla mieszkańców Kośminka i Bronowic. Przygotowujemy również budowę nowej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Komunikacyjno-Transportowych na ul. Zemborzyckiej. Obiekt ten jest obecnie na etapie opracowywania programu funkcjonalno-użytkowego i kosztorysów – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Ponadto w sali sportowej zostanie zaprojektowana widownia z trybunami stałymi dla ok. 300 osób i z odpowiednim dla tego typu obiektów nagłośnieniem. Oprócz tego w budynku hali znajdzie się zaplecze sanitarno-szatniowe oraz techniczne: magazyn sprzętu sportowego i wyposażenia technicznego, 8 szatni z sanitariatami (natryski, umywalnie i WC), a także 5 oddzielnych sal dla: trenerów, sędziów, medyków i fizjoterapeutów oraz delegata zawodów i sekretariatu rozgrywek sportowych.

Budynek nowej hali zostanie połączony dobudowanym łącznikiem z istniejącą bryłą szkoły. Dla nowego obiektu przewidziano tradycyjną konstrukcję, z dachem z drewna klejonego i z instalacją fotowoltaiczną. Ściany i okna wewnątrz zostaną zabezpieczone piłkochwytami, podobnie jak ściana podłużna z widownią. Oprócz opracowania dokumentacji architektonicznej i wykonawczej, projektant jest również zobowiązany do pełnienia nadzorów autorskich aż do zakończenia budowy.

W 2023 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 15 powstało pierwsze w Lublinie mobilne boisko przyszkolne.

Źródło: UM Lublin/Monika Głazik