Lublin i utrudnienia - Dworcowa, Staszica, Nałęczowska i Stare Miasto

2022-10-10 9:20
Lublin i utrudnienia - Dworcowa, Staszica, Nałęczowska i Stare Miasto
Autor: Urząd Miasta Lublin

Uwaga! Od dziś duże zmiany w organizacji ruchu. W Lublinie zamknięta jest ul. Dworcowa, a przejazd Staszica i Nałęczowską jest ograniczony. Nie ma też przejścia pod Bramą Krakowską.

Komplikacje wynikają z różnego typu prac. Na ul. Dworcowej powodem są roboty związane z budową nowych dróg w rejonie powstającego Dworca Metropolitalnego.

- Aktualnie na ul. Dworcowej dopuszczony jest wyłącznie dojazd do posesji. Odbywa się od ul. Młyńskiej - informuje Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza.

Zmienił się również dojazd z ul. Gazowej do Młyńskiej. Teraz prowadzi przez nowo wybudowany łącznik. Sama ul. Gazowa pozostanie jednokierunkowa.

- Lokalizację zmienił również przystanek komunikacji miejskiej - z placu Dworcowego na ul. Gazową. Z kolei dojście do Dworca PKP wyznaczono wzdłuż ul. Gazowej - dodaje urzędniczka.

Powyższe zmiany w organizacji ruchu potrwają około 2 miesiące. Podobnie będzie w przypadku ul. Staszica. Od dziś zamknięty jest tam jeden pas jezdni i chodnika.

- Ma to związek z przebudową i rozbudową znajdującego się tam szpitala, a także z rozbiórką obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie placówki. Przywrócenie stałej organizacji ruchu na ul. Staszica planowane jest z końcem listopada - wyjaśnia Góźdź.

A to nie koniec utrudnień. Problemy w ruchu wystąpią też na ul. Nałęczowskiej. Dziś i jutro drogowcy będą tam układać bitumiczną warstwę wiążącą i ścieralną.

- Utrudnienia obejmą odcinek od ul. Morwowej w kierunku al. Kraśnickiej. Od 12:00 do 23:00 kierowców obowiązuje ruch wahadłowy, a w nocy ulica będzie zamknięta - mówi Justyna Góźdź.

Zmiany komunikacyjne dotkną też Stare Miasto. Od dziś zamknięte jest przejście przez Bramę Krakowską, a piesi muszą wybierać drogę okrężną.

- Aktualnie dojście na Stare Miasto i plac Zamkowy z placu Łokietka możliwe jest przez ul. Olejną. Utrudnienia potrwają do soboty, 15 października - informuje Góźdź.

Utrudnienia na Starym Mieście wynikają z robót budowlanych związanych z przebudową instalacji na budynku Bramy.