Lublin - "Idę z Tobą". Fundusz solidarnościowy pielgrzymki na Jasną Górę

2022-07-11 12:40
Idę z Tobą - fundusz solidarnościowy Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę
Autor: zdjęcie organizatora

Wesprzyj pielgrzyma i powierz mu własną intencję. Archidiecezja lubelska poleca fundusz "Idę z Tobą". To solidarnościowy pakiet dla tych, którzy sami nie mogą wyruszyć na Jasną Górę.

Solidarnościowy pakiet Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę działa wraz z zapisami na pielgrzymkę. Jest skierowany do tych, którzy sami nie mogą wyruszyć na szlak.

- Fundusz skupia ludzi, którzy bardzo chcieliby iść na pielgrzymkę, ale nie pozwala im na to stan zdrowia, praca, czy brak urlopu - wyjaśnia dyrektor pielgrzymki, ks. Mirosław Ładniak.

Jak zaznacza - takie osoby nie pójdą fizycznie na pielgrzymkę, ale mogą wziąć w niej udział. Mogą bowiem wpłacić pieniądze i powierzyć swoją intencję.

- Z tych środków my sfinansujemy pielgrzymkę komuś, kto nie może się na nią wybrać z powodów finansowych. On też będzie niósł intencję ofiarodawcy - dodaje ks. Ładniak.

Osoby, które otrzymają finansowe wsparcie z Funduszu są wybierane przez proboszczów parafii archidiecezji lubelskiej.

- Taka forma wsparcia funkcjonuje u nas od kilku lat. Tym samym fundusz pielgrzymkowy połączył na szlaku już kilka tysięcy osób - zaznacza dyrektor lubelskiej pielgrzymki.

Aktualnie zgłoszenia chętnych do udziału w pielgrzymce trwają w parafiach archidiecezji. Z kolei od 26 lipca przed archikatedrą w Lublinie ruszy sekretariat pielgrzymkowy.

- Koszt uczestnictwa w pielgrzymce, to 85 zł. Jest też specjalny pakiet dla rodzin. Dwie osoby zapłacą 140 zł, a trzy i więcej - 190 zł - dodaje duchowny.

44 Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę ruszy 3 sierpnia pod hasłem "Drogowskazy Wiary". Do celu dotrze 14 sierpnia. Szczegóły są na jej internetowej stronie.