Lublin/Jasna Góra - "Pokój i Dobro". Ruszyły zapisy na pielgrzymkę [AUDIO]

2024-06-19 9:30
Lublin/Jasna Góra - Pokój i Dobro. Ruszyły zapisy na pielgrzymkę
Autor: zdjęcie organizatora

Już przyjmuje zgłoszenia. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę czeka na chętnych. Na szlak ruszy 3 sierpnia, a już teraz wystartowała z zapisami.

Lubelska pielgrzymka jest już w przygotowaniu. Pątnicy mogą zgłaszać swój udział, a zapisy są prowadzone na dwa sposoby. Przyjmowane są w parafiach i przez internet.

- Już za ponad półtora miesiąca wyruszy 46 Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Jest to czas rekolekcji w drodze, podczas których możemy przemyśleć swoje sprawy osobiste, przeżywać trudy i radości. W tym roku przyświecać nam będzie hasło: "Pokój i dobro", a partnerem pielgrzymki będzie Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, który przeżywa Jubileusz 300-lecia pobytu w Lublinie. Na szlaku będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne - mówi przewodnik pielgrzymki, ks. Paweł Saran.

Zapisy w parafiach potrwają do 28 lipca, a dzień później przed archikatedrą lubelską wystartuje Sekretariat Pielgrzymkowy. Można też zapisywać się przez internet. Koszt to 100 zł.

- W tym roku postanowiliśmy, że do numerów grup pątniczych dołączymy kolory. To po to, by ujednolicać nazwy. Pielgrzymkę rozpoczniemy 3 sierpnia mszą św. o 8:30 w archikatedrze. Będzie jej przewodniczyć abp Stanisław Budzik. Wtedy też będziemy dziękować za 19 lat posługi poprzedniego przewodnika pielgrzymki, ks. Mirosława Ładniaka. Zachęcam do udziału w pielgrzymce i zapraszam też do włączenia się w Fundusz Idę z Tobą. To dla tych, którzy nie mogą pielgrzymować, ale mają intencje. Zaniosą je ci, którzy wyruszą na szlak. Istnieje też możliwość dojazdu na jeden dzień pielgrzymki, w wariancie "Ile możesz". W tym przypadku zapisy odbywają się tylko przez internet - wyjaśnia ks. Saran.

46 Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę rozpocznie się 3 sierpnia. Szczegóły są na jej internetowej stronie.

Anna Opasiak

Mówi przewodnik 46 Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę, ks. Paweł Saran