Lublin/Jasna Góra - Radiowe Studio Pielgrzymkowe

2022-08-02 14:19
Lublin/Jasna Góra - Radiowe Studio Pielgrzymkowe
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Ruszamy na szlak razem z pielgrzymami. Od jutra na naszej antenie startuje Studio Pielgrzymkowe. Będziemy na trasie Lublin-Jasna Góra po godz. 17:00.

Studio ma towarzyszyć pątnikom w drodze i zachować duchową łączność z pielgrzymką. Na trasie będzie też ks. Krzysztof Podstawka, dyrektor Radia Plus Lublin, a zarazem ojciec duchowny pielgrzymów i przewodnik jednej z grup.

- Cieszę się, że mogę w tej wspólnocie być i mam nadzieję tego ducha wspólnoty oddać w naszych relacjach - mówi ks. Krzysztof Podstawka, który będzie relacjonować pielgrzymkę.

Radiowe Studio Pielgrzymkowe będzie trwać na naszej antenie między 17:00 a 18:00. W programie pojawią się wypowiedzi pątników, ale też informacje z trasy.

- To bardzo ważny kanał łączności. Ci, którzy zostaną w domach będą mieć dostęp do najświeższych informacji z trasy. Usłyszą, co słuchać u pielgrzymów, jakie towarzyszą im nastroje, trudności, ale też radości - dodaje ks. Podstawka.

Duchowny wskazuje też na kontekst wojny, która obecnie toczy się na Ukrainie. Jak wyjaśnia - modlitwa o pokój będzie główną intencją pielgrzymki.

- To pierwsza intencja, w której będziemy pielgrzymować. Modlitwą ogarniemy uchodźców, poległych i zamordowanych. Będziemy też nieść wiele indywidualnych intencji od osób z Funduszu Idę z Tobą - dodaje ks. Podstawka.

Sama pielgrzymka wychodzi z Lublina jutro po mszy św. o 8:30 w archikatedrze. Przejście odbędzie się ulicami: Królewską i Krakowskim Przedmieściem, a dalej Al. Racławickimi i al. Kraśnicką. Na Jasną Górę dotrze 14 sierpnia.