Lublin - komunikacja bez tajemnic, czyli Dni Otwarte Funduszy Europejskich [AUDIO]

2024-04-29 9:56
Lublin - komunikacja bez tajemnic, czyli Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Autor: fb Dworzec Lublin

Proponuje zwiedzanie Dworca Lublin i zajezdni trolejbusowej. ZTM w Lublinie zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Odbędą się 10 i 11 maja.

Spotkania mają mieć edukacyjny, a jednocześnie rozrywkowy charakter. Wpisują się w świętowanie 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Odbędą się w formie wycieczek.

- Zaplanowaliśmy wyjątkowe zwiedzanie nowego Dworca Lublin z przewodnikiem i zajezdni trolejbusowej. Dni Otwarte będą okazją do zaprezentowania ekologicznej i nowoczesnej przestrzeni komunikacyjnej, dofinansowanej z Funduszy Europejskich. Na zajezdni uczestnicy będą mogli "od kuchni" zapoznać się z miejscem stacjonowania autobusów i trolejbusów, obejrzeć pojazdy, zwiedzić warsztat, czy myjnię. Z kolei na Dworcu Lublin przewodnik podzieli się z odwiedzającymi ciekawostkami, które dotyczą obiektu oraz jego okolicy. Ponadto uczestnicy zwiedzą wszystkie zakamarki dworca i posłuchają ciekawych historii. Jedno ze spotkań będzie też przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością słuchu - mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie.

Wycieczki odbędą się 10 i 11 maja. Będą organizowane w kilku grupach, a na każde ze spotkań obowiązują zgłoszenia. Są prowadzone mailowo.

- Zapisy na wydarzenia już trwają i są możliwe wyłącznie pod adresem zwiedzanie@ztm.lublin.eu. W treści maila należy podać nazwę obiektu do zwiedzania, czyli Dworzec Lublin lub zajezdnia trolejbusowa, a także datę zwiedzania, godzinę oraz imię i nazwisko uczestnika. Konieczne jest też przesłanie oświadczenia. Można je znaleźć na naszej internetowej stronie. Dodam, że zwiedzanie jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona. Nie ma limitu wieku, ale obowiązuje kolejność zapisów. Na zgłoszenia czekamy do 9 maja, do godz. 12.00. Warunkiem udziału jest otrzymanie potwierdzenia o zapisie - dodaje Monika Fisz.

Szczegóły są dostępne na stronie ZTM Lublin.

Anna Opasiak

Materiał Anny Opasiak - mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie