Lublin - konferencja z okazji jubileuszu 90-lecia ZUS [AUDIO]

2024-05-17 12:40
Lublin - konferencja z okazji jubileuszu 90-lecia ZUS
Autor: ZUS

Będzie mówić o rozwoju ubezpieczeń społecznych. ZUS zaprasza na obchody 90-lecia. Wydarzenia odbędą się jutro w Lubelskiej Akademii WSEI.

Lubelskie spotkanie wpisuje się w cykl jubileuszowych wydarzeń. Są organizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na terenie różnych miast Polski.

- Przedstawiciele ZUS opowiedzą uczestnikom konferencji o tym, jak zmieniał się system ubezpieczeń społecznych na polskich ziemiach od czasu powstania Zakładu 90 lat temu. Będzie też mowa o współczesności, czyli emeryturze oraz elektronicznych usługach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W trakcie konferencji będzie można założyć konto w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i dowiedzieć się, w czym może ono pomóc na co dzień - mówi rzecznik lubelskiego oddziału ZUS, Małgorzata Korba.

Spotkania odbędą się jutro, 18 maja, w Lubelskiej Akademii Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Poprzedza je dostępna już tam wystawa o historii ubezpieczeń społecznych w Polsce.

- Do stworzenia tej ekspozycji wykorzystaliśmy zdjęcia i dokumenty z naszego archiwum, prywatnych zbiorów pracowników, archiwów instytucji kulturalnych i zasobów państwowych. Wystawa będzie dostępna w Lubelskiej Akademii WSEI do niedzieli - dodaje Korba.

Sobotnia konferencja rozpocznie się o godz. 12:00. Odbędzie się w auli E Lubelskiej Akademii WSEI. Wstęp jest wolny.

Anna Opasiak

Mówi Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS