Lublin - KUL będzie mieć nowy dom studenta

2024-02-29 12:32
Lublin - KUL będzie mieć nowy Dom Studenta
Autor: KUL

Zbuduje nowy akademik. Katolicki Uniwersytet Lubelski postawi kolejny dom studenta. Stanie przy ul. Konstantynów, w kampusie na Poczekajce.

Nowy akademik, to kwestia dwóch najbliższych lat. Na razie powstaje dokumentacja projektowa obiektu. Będzie zawierać szczegóły planowanej inwestycji.

- Nowy dom studenta zostanie wybudowany w kampusie KUL  im. Księdza Antoniego Słomkowskiego przy ul. Konstantynów, czyli na Poczekajce. Dokładna lokalizacja zostanie ustalona w dokumentacji projektowej. Będzie realizowana na  podstawie nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla kampusu, który opracował Wydział Planowania Urzędu Miasta Lublin we współpracy z KUL - mówi Monika Stojowska z biura prasowego uczelni.

Projekt powstanie na bazie koncepcji. Zgodnie z nią budynek ma mieć 7 kondygnacji, w tym jedną podziemną. Dom studenta będzie też zawierać 50 segmentów.

- W każdym segmencie będą dwa jednoosobowe pokoje oraz aneks kuchenny i łazienka. Cały budynek będzie wyposażony w wentylację mechaniczną ze schładzaniem powietrza i pokoje z dobrą akustyką wyposażone w drzwi dźwiękoszczelne. W domu studenta będą też pomieszczenia techniczne, takie jak pralnia, suszarnia, depozyt, magazyny, sala do ćwiczeń, a nawet mała sala kinowa. Planowane jest również wykonanie recepcji i pomieszczenia dla administracji - dodaje przedstawicielka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Projekt przewiduje budowę nowego domu studenta, ale również rewitalizację całego kampusu. Jak informuje KUL - będzie to kontynuacja prowadzonych prac.

- Już teraz wokół Dworku Staropolskiego mamy nowe alejki, ławki i stojaki na rowery. Pojawiło się też nowe oświetlenie, odnawiamy również sam park - dodaje Stojowska.

Obecnie KUL dysponuje pięcioma akademikami. Na budowę nowego domu studenta i na rewitalizację kampusu otrzymał z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego blisko 55 mln zł.

Anna Opasiak

Materiał Anny Opasiak - mówi Monika Stojowska z KUL