Lublin - letnie festiwale kultury i nabór wolontariuszy

2022-06-22 9:35
Lublin - letnie festiwale kultury i nabór wolontariuszy
Autor: zdjęcie organizatora

Do przygotowania są Carnaval Sztukmistrzów i Jarmark Jagielloński. Warsztaty Kultury w Lublinie czekają na wolontariuszy.

Współpracownicy są potrzebni do pomocy przy organizacji największych, letnich festiwali miasta. W lipcu odbędzie się Carnaval Sztukmistrzów, a w sierpniu Jarmark Jagielloński.

- Obie imprezy otwierają się na wolontariuszy i czekamy na zgłoszenia. Najważniejsza jest chęć, odpowiedzialność i umiejętność pracy w grupie - mówi koordynatorka naborów, Katarzyna Pudło.

W przypadku Carnavalu Sztukmistrzów rekrutacja wolontariuszy trwa do 5 lipca, a do organizacji Jarmarku Jagiellońskiego można zgłaszać się dłużej - do 26 lipca.

- Po rekrutacji wolontariusze przejdą szkolenia. Zajęcia pomogą im poznać własne predyspozycje i przygotować się do zadań, jakie będą pełnić podczas imprez - dopowiada Katarzyna Pudło.

Chętni trafią do pomocy w przygotowywaniu bardzo rożnych spotkań, czy działań technicznych związanych z organizacją obu festiwali.

- Informację o zadaniach wolontariusze znajdą też w ankiecie rekrutacyjnej. Jest dostępna na stronie internetowej Warsztatów Kultury - zaznacza koordynatorka naborów.

Carnaval Sztukmistrzów potrwa w Lublinie od 28 do 31 lipca, z kolei Jarmark Jagielloński odbędzie się niecały miesiąc później - od 19 do 21 sierpnia.

- W terminie wydarzeń wolontariusze powinni być dostępni. Mogą aplikować na jedną z imprez, bo tworzymy dwa zespoły wolontariuszy - mówi nasza rozmówczyni.

Zapisy chętnych są przyjmowane przez formularz online dostępny na stronach festiwali: Carnavalu Sztukmistrzów oraz Jarmarku Jagiellońskiego.