Lublin - "Marsz dla Życia i Rodziny" z Ukrainą

2022-05-12 12:30
Lublin - Marsz dla Życia i Rodziny z Ukrainą
Autor: zdjęcie organizatora

Będzie promować nastawienie pro-life i postawę solidarności. W niedzielę ulicami Lublina przejdzie "Marsz dla Życia i Rodziny".

W tym roku za organizację wydarzenia odpowiada lubelskie Centrum Jana Pawła II. Marsz ma promować ochronę życia, także w warunkach wojny.

- Chcemy przypominać, że życie jest święte - od poczęcia do naturalnej śmierci. Chcemy też manifestować solidarność z Ukrainą, gdzie giną niewinni - mówi ks. Tadeusz Pajurek z CJP II.

Jak podkreśla duchowny - wojna na Ukrainie rozdzieliła też wiele rodzin. Mężczyźni zostali na froncie, a kobiety z dziećmi musiały uciekać z ojczyzny.

- Podczas spotkania wyrazimy troskę o te rodziny, które przeżywają dramat rozłąki, a może też stratę bliskich - dodaje.

Lubelski Marsz poprzedzi seria koncertów w ramach imprezy: "Scena pełna życia - solidarni z Ukrainą". To spotkanie rozpocznie się o 14:30 na dziedzińcu KUL-u.

- Wystąpi schola parafii pw. św. Rodziny w Lublinie, ale też polsko-ukraińska grupa. Stworzą ją: Halina Risna, Olha Hrytsak i Robert Grudzień - dodaje nasz rozmówca.

Po koncertach uczestnicy wydarzenia przejdą do archikatedry. Marsz wyruszy z dziedzińca KUL-u o godz. 16:00.

- W czasie przemarszu będzie nam towarzyszyć Zespół Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Poprowadzi modlitwę i śpiewy. Do archikatedry dotrzemy na 17:00 - dodaje ks. Pajurek.

W archikatedrze zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla. Weźmie w niej udział także Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie.

- Podczas mszy św. będą też wystawione relikwie lekarki, św. Joanny Beretty Molla w 100. rocznicę jej urodzin i 60. rocznicę śmierci. Jest też wzorem matki - dodaje duchowny.

Lubelski "Marsz dla Życia i Rodziny" odbędzie się w niedzielę 15 maja. Rozpocznie się o 14:30 na dziedzińcu KUL-u.