Lublin - "Mikołajki z komunikacją miejską"

2022-12-05 9:29 Anna Opasiak
Lublin - Mikołajki z komunikacją miejską
Autor: ZTM Lublin

Zamiast służbowego stroju włożą czerwone czapki. Kierowcy i kontrolerzy komunikacji miejskiej w Lublinie przebiorą się za Mikołajów. Na ulice wyjedzie też świątecznie owłóczkowany trolejbus.

Tegoroczna akcja "Mikołajki z komunikacją miejską" będzie składać się z kilku elementów. Rozpocznie się 6 grudnia, czyli w dniu świętego Mikołaja.

- Akcja ma umilać pasażerom podróż komunikacją miejską, ale też akcentować klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia - podkreśla rzecznik ZTM w Lublinie, Monika Fisz.

Jednym z akcentów będą specjalne stroje pracowników miejskiej komunikacji. We wtorek 6 grudnia w role Mikołajów wcielą się zarówno kierowcy, jak i kontrolerzy biletów.

- Elementem ich stroju będą czerwone czapki z białym pomponem. Nie zabraknie również reniferów i śnieżynek. W czasie podróży będą rozdawać pasażerom drobne upominki - dodaje Fisz.

Kierowców i kontrolerów w strojach mikołajkowych będzie można spotkać do samego wieczora. Będą kursować na różnych liniach obsługiwanych przez MPK.

- Następnym elementem akcji będzie świątecznie ozdobiony trolejbus. Na trasę wyjedzie we wtorek 6 grudnia, a po ulicach Lublina będzie kursować przez miesiąc - wyjaśnia rzeczniczka ZTM.

Trolejbus pojawi się na ulicach w świątecznej aranżacji. Zostanie owłóczkowany świątecznymi dekoracjami.

- Zadba o to grupa "Bombardowanie włóczką", która na tę okazję przygotuje specjalne ozdoby. Dodatkowo, podróż pasażerom będzie umilać świąteczna muzyka - zaznacza Monika Fisz.

Świąteczny trolejbus będzie kierowany do standardowej obsługi liniowej. Po ulicach miasta będzie jeździć do Trzech Króli, czyli do 6 stycznia​.

- W dniu 6 grudnia pojazd będzie kursować na linii nr 151. Świąteczną jazdę rozpocznie o godz. 9:29 z przystanku Abramowice 02. W następnych dniach pojedzie na innych liniach - dodaje Fisz.

Akcja "Mikołajki z komunikacją miejską" to wspólne przedsięwzięcie ZTM i MPK Lublin. W akcję włączają się też Urząd Miasta Lublin i grupa "Bombardowanie włóczką".