Lublin - Młodzi ze Świętymi za Polskę

2023-11-09 15:19
Młodzi ze Świętymi za Polskę - plakat
Autor: CDMLublin Młodzi ze Świętymi za Polskę - plakat

Młodzi z Archidiecezji Lubelskiej postanowili połączyć dwa ważne wydarzenia - Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Święto Niepodległości. Do 11 listopada zachęcają do krótkiej modlitwy z jednym ze Świętych – Patronów Polski. Zwieńczeniem akcji ma być wspólne spotkanie i czuwanie ze Świętymi.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do włączenia się we wspólną modlitwę „Młodzi ze Świętymi za Polskę”, której zwieńczeniem będzie spotkanie 11 listopada o godz. 20.00 i czuwanie ze Świętymi w parafii pw. Świętego Józefa w Lublinie.

Aby włączyć się w akcję trzeba codziennie zajrzeć na  profil Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie, skorzystać z przegotowanej tam krótkiej modlitw i dołączyć do niej w miarę możliwości także udział we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. w intencji Ojczyzny.

- Listopad to czas ważnych dat. Dopiero obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych a już niebawem przed nami Święto Niepodległości i 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z inicjatywy Archidiecezjalnej Rady Młodych chcemy połączyć te dwa ważne wydarzenia i zaprosić Was do wspólnej modlitwy młodych za Polskę! - piszą organizatorzy na swoim profilu.

Są to modlitwy do Świętego Stanisława Kostki, Świętego Andrzeja Boboli, Świętego Stanisława ze Szczepanowa, Świętego Wojciech i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Szczegóły są na profilu CDM Lublin.