Lublin/Niedrzwica Kościelna - pożegnanie śp. ks. Stanisława Dziwulskiego

2022-11-04 9:37
Lublin/Niedrzwica Kościelna - pożegnanie śp. ks. Stanisława Dziwulskiego
Autor: zdjęcie ilustracyjne

To będą dwa dni uroczystości. W weekend archidiecezja lubelska pożegna śp. ks. prał. Stanisława Dziwulskiego. Duchowny zostanie pochowany na cmentarzu w Niedrzwicy Kościelnej.

Uroczystości pogrzebowe potrwają dwa dni. Jak zapowiada Kuria Metropolitalna - w Lublinie zostanie odprawiona msza żałobna, a w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się pogrzeb.

- Żałobna msza święta w intencji ks. prałata zostanie odprawiona w sobotę o 10:00 w kościele pw. św. Józefa, gdzie ks. Dziwulski w latach 1989-2014 był proboszczem. Mszy św. będzie przewodniczyć bp Adam Bab, również były proboszcz tej parafii - mówi rzecznik lubelskiej kurii ks. Adam Jaszcz.

Sam pogrzeb ks. prał. Stanisława Dziwulskiego zostanie odprawiony 6 listopada. Uroczystość odbędzie się w rodzinnej parafii zmarłego.

- Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 14:00 w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Niedrzwicy Kościelnej. Będzie jej przewodniczyć abp Stanisław Budzik - dodaje rzecznik archidiecezji lubelskiej.

Śp. ks. prał. Stanisław Dziwulski zmarł wczoraj rano po długiej chorobie. Miał 74 lata. Przez ostatnie siedem walczył z nowotworem trzustki.

- Duchowny ostatnie lata życia spędził w parafii pw. św. Józefa, jako rezydent. Wcześniej był w niej proboszczem. W sumie posługę kapłańską pełnił przez 50 lat - przypomina ks. Adam Jaszcz.

Po święceniach ks. Stanisław Dziwulski pracował jako wikariusz w Siedliszczu, Józefowie Biłgorajskim, Chełmie i w kilku parafiach Lublina.

- Był też Kanonikiem Honorowym Kapituły Lubelskiej i Kapelanem Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI. W 2014 roku przeszedł na emeryturę - mówi rzecznik kurii.

Ks. Stanisław Dziwulski urodził się 21 listopada 1948 roku. Zmarł w czwartek 3 listopada. Spocznie na cmentarzu parafialnym w Niedrzwicy Kościelnej.