Lublin - nowe odcinki ulic przy Dworcu Metropolitalnym

2022-09-19 9:36
Lublin - nowe odcinki ulic przy Dworcu Metropolitalnym
Autor: Urząd Miasta Lublin

Kierowcy pojadą ul. Dworcową i zjazdem z ul. Lubelskiego Lipca '80. Od dziś w Lublinie są dostępne nowe odcinki ulic w rejonie Targów Lublin. To pierwsze zrealizowane w całości zadanie w ramach trwającej budowy Dworca Metropolitalnego.

Nowe odcinki ulic zostaną udostępnione kierowcom jeszcze przed południem. Znacznie usprawnią ruch w okolicach obecnego dworca PKP, a w przyszłości Dworca Metropolitalnego.

- Do ruchu zostanie udostępnione rondo przy Targach Lublin oraz drogi dojazdowe do ul. Dworcowej od strony ul. Lubelskiego Lipca ’80 wraz z wiaduktem i od strony al. Piłsudskiego, łącznie z przyległymi ścieżkami pieszo-rowerowymi - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta.

Prace nadal są jednak prowadzone na kilku innych odcinkach wokół budowanego Dworca. Ich postęp jest zróżnicowany, większość ma jednak zaawansowany charakter.

- Zakres prac obejmuje przebudowę ulic: Dworcowej, Młyńskiej, 1 Maja, Pocztowej oraz Gazowej. Nowy wygląd otrzyma też plac Dworcowy, który stanie się ozdobnym deptakiem połączonym z głównym wejściem do dworca kolejowego - przypomina Góźdź.

Same prace przy budowie Dworca Metropolitalnego trwają od ponad półtora roku. Jak na razie ukończono około 60 procent całej inwestycji​.

- Powstaje węzeł integrujący transport wewnętrzny Lublina z transportem regionalnym i dalekobieżnym. Projekt obejmuje również modernizację pobliskich ulic, co pozwoli upłynnić ruch i usprawni przemieszczanie się w tej części miasta - mówi prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Na realizację zadania Miasto wyda łącznie 316 milionów złotych, z czego prawie 180 milionów, to pieniądze unijne. Termin zakończenia robót budowlanych upływa 28 lutego 2023 roku.