Lublin - nowe spotkania z cyklu "Plan dla Dzielnic"

2022-11-17 13:16
Lublin - nowe spotkania z cyklu Plan dla Dzielnic
Autor: Urząd Miasta Lublin

Czas na warsztaty. W Lublinie ruszył następny etap prac w ramach "Planu dla Dzielnic". Właśnie trwają zapisy dla mieszkańców Czubów Południowych. Jutro ruszą dla Głuska.

Zadaniem warsztatów jest podsumowanie cyklu dotychczasowych spotkań i opracowanie ostatecznego dokumentu. Ratusz stawia na udział mieszkańców.

- Zachęcamy do zapisów, bo tylko dzięki aktywności mieszkańców będziemy mogli opisać kierunki rozwojowe danej dzielnicy. Wskazać priorytety dla tej dzielnicy i jej największe problemy - mówi Piotr Choroś, dyrektor miejskiego Biura Partycypacji Społecznej.

Warsztaty odbyły się już na Tatarach, teraz będą organizowane dla mieszkańców następnych dzielnic. Najbliższe odbędą się na Felinie i Węglinie Południowym.

- We wtorek 22 listopada o 17:00 spotkamy się w szkole przy ul. Jagiełły 11. Z kolei w środę 23 listopada o 17:00 w szkole przy ul. Berylowej 7. Liczymy na aktywność. Z relacji mieszkańców dzielnicy Tatary, gdzie już odbyły się warsztaty wynika, że są to bardzo potrzebne spotkania - podkreśla Choroś.

Aktualnie ruszają zapisy dla następnych grup. Tym razem są adresowane do Czubów Południowych i Głuska. Same spotkania dla obu dzielnic odbędą się pod koniec miesiąca. 

- Warsztaty w dzielnicy Czuby Południowe odbędą się 29 listopada o 17:00, w szkole przy ul. Bursztynowej 22. Z kolei warsztaty dla mieszkańców Głuska zaplanowano 30 listopada o 17:00 w szkole przy ul. Zdrowej 1. Zgłaszać można się do połowy następnego tygodnia - informuje dyrektor Biura Partycypacji Społecznej.

W tym roku Miasto Lublin planuje też zorganizować warsztaty w dzielnicy Hajdów-Zadębie. Te mają odbyć się 7 grudnia. Informacje o zgłoszeniach pojawią się pod koniec listopada.

- To już trzeci etap spotkań z mieszkańcami. Sam projekt ruszył przed rokiem. Pierwszym etapem były debaty, a drugim spacery dzielnicowe. Teraz ruszyły warsztaty. W tym roku odbędą się w sześciu dzielnicach - dodaje Piotr Choroś.

Informacje o warsztatach i terminach zgłoszeń są dostępne na stronie projektu "Plan dla Dzielnic".