Lublin - nowe utrudnienia na miejskich ulicach

2022-10-14 14:39
Lublin - nowe utrudnienia na miejskich ulicach
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Następne drogowe utrudnienia w Lublinie. Dziś i jutro kierowcy napotkają problemy na ul. Nałęczowskiej. Z kolei w niedzielę komplikacje przy Stadionie Lekkoatletycznym i Arenie Lublin.

Utrudnienia na ul. Nałęczowskiej są spowodowane układaniem nowej nawierzchni. Prace potrwają w sumie dwa dni.

- Roboty są prowadzone od skrzyżowania z ulicą Morwową w kierunku alei Kraśnickiej. Skrzyżowanie z ul. Morwową jest zamknięte - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Na ul. Nałęczowskiej kierowców obowiązuje ruch wahadłowy, z kolei komunikacja miejska ma nieco zmienione trasy.

- Linie nr 3, 33, 54 i 79 zostały skierowane na objazdy. Prowadzą przez ulice: Wojciechowską i Mazowieckiego - mówi Monika Białach z ZTM w Lublinie.

To nie koniec utrudnień. W niedzielę problemy w ruchu pojawią się w związku 6. Półmaratonem Lubelskim. Bieg rozpocznie się i zakończy na Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego.

- Jego trasa obejmie: Piłsudskiego i Lubelskiego Lipca 80, a dalej okrążenie stadionu Arena Lublin i pobliskie ulice: Stadionową, Muzyczną, Nadbystrzycką oraz wlot Romantycznej - dodaje Góźdź.

Na dalszym etapie zawodnicy pobiegną przez wąwóz Rury i znów pojawią się na ulicach, tym razem w dzielnicach LSM i Czuby.

- Przebiegną przez al. Miast Partnerskich, Juranda, Zana, Nadbystrzycką, Jana Pawła II, Roztocze, Orkana, Armii Krajowej, Bohaterów Monte Cassino, Wileńską, Głęboką, Ochotniczą, Szczerbowskiego i Piłsudskiego - wymienia Justyna Góźdź.

Utrudnienia związane z biegiem potrwają w niedzielę między 9:00 a 12:00.