Lublin - "Paczuszka dla Maluszka" w parafii pw. św. Andrzeja Boboli

2022-12-14 9:12 Anna Opasiak
Lublin - Paczuszka dla Maluszka w parafii pw. św. Andrzeja Boboli
Autor: zdjęcie organizatora

Można wziąć bombkę, a w zamian zostawić dary. W kościołach, szkołach i urzędach trwa akcja "Paczuszka dla Maluszka". Jest też organizowana w Lublinie.

Ogólnopolską akcję organizuje Fundacja Małych Stópek, a realizuje ją przy wsparciu lokalnych koordynatorów. W Lublinie włącza się w nią parafia pw. św. Andrzeja Boboli.

- Jest to świąteczna inicjatywa, której celem jest zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci. Trafiają one potem do różnych punktów pomocy najmłodszym - wyjaśnia proboszcz lubelskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli, ks. Mirosław Ładniak.

Forma akcji jest bardzo prosta. Na choinkach wiszą specjalne papierowe bombki z informacją, jak można włączyć się w akcję. Są też wskazówki, jakie dary można przynosić.

- W przedsionku naszego kościoła również znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto chce pomóc dzieciom i ich mamom w potrzebie, to może wziąć taką bombkę, a w zamian przynieść "Paczuszkę dla Maluszka" - zaznacza ks. Ładniak.

W paczce mogą znaleźć się kosmetyki dla dzieci, pieluszki, proszki i płyny do prania. Zebrane artykuły trafią potem do domów dziecka, hospicjów i domów samotnej matki.

- Dary zbierane w naszym kościele zostaną przekazane do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Można je zostawiać pod parafialną choinką do 18 grudnia. W akcję mogą włączać się nie tylko parafianie - podkreśla ks. Mirosław Ładniak.

To druga już edycja "Paczuszki dla Maluszka" w lubelskim kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Przed rokiem parafia wsparła Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.