Lublin - papieski wysłannik kard. K. Krajewski odwiedzi Ukrainę

2022-03-07 17:16 Anna Opasiak
Lublin - papieski wysłannik kard. K. Krajdewski odwiedzi Ukrainę
Autor: ks. Sebastian Dec

Papieski jałmużnik jedzie na Ukrainę. Kard. Konrad Krajewski będzie tam reprezentować papieża Franciszka. W drodze z Rzymu hierarcha zatrzymał się w Lublinie.

Duchowny spotkał się, m.in. z ukraińskimi uchodźcami i lubelskimi organizacjami pomocowymi. W rozmowie z Radiem Plus podkreślił, że jedzie na Ukrainę z ewangeliczną misją.

- Jadę w imieniu Ojca Świętego, by być z tymi, którzy są w zagrożeniu życia i by zawieźć błogosławieństwo. To znak wszystkich wierzących, by pokazać, że jesteśmy z nimi i że modlitwa ma nieprzeciętną moc przenoszenia gór, czyli także i zatrzymania tej bezsensownej wojny - mówi kard. Konrad Krajewski.

W Lublinie papieski jałmużnik spotkał się również z abp. Stanisławem Budzikiem. Wspólnie odwiedzili Caritas. Lubelski metropolita zapewnił też papieskiego wysłannika o zaangażowaniu całego lubelskiego Kościoła w pomoc Ukrainie.

- Od pierwszego dnia wojny nieustannie wysyłamy dary na Ukrainę - mówił abp Stanisław Budzik.

Lubelski metropolita podkreślił też społeczny wymiar pomocy.

- Jesteśmy sąsiadami, wspieramy różne Kościoły na Ukrainie i ksiądz kardynał mógł zobaczyć to nasze pospolite ruszenie. Zostawił nam też błogosławieństwo, byśmy w tym zapale wytrwali, bo ta pomoc będzie potrzebna jeszcze długo - dodał abp Budzik.

Wizyta kard. Krajewskiego na Ukrainie nie będzie mieć ściśle określonego planu.

- Nie mam harmonogramu. To, gdzie dotrę, jak dotrę, co się uda, tego nikt jeszcze nie wie - mówił papieski jałmużnik.

Przed wyjazdem na Ukrainę kard. Krajewski odmówił w Lublinie modlitwę Anioł Pański. Spotkanie zarejestrowała Archidiecezja Lubelska: https://twitter.com/i/status/1500792422091132933