Lublin - parafia "Frassatiego" wspiera uchodźców

2022-03-07 16:57 Anna Opasiak
Lublin - parafia Frassatiego wspiera uchodźców
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Pomoc Ukrainie nadal potrzebna. W Lublinie parafia pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego wciąż zbiera dary. To kontynuacja działań.

Inicjatywy parafii mają kilka wymiarów. Jak mówi jej proboszcz, ks. Krzysztof Podstawka - kościół przygotowuje pomoc materialną, zbiera też pieniądze na pomoc ukraińskim uchodźcom.

- W minioną niedzielę zebraliśmy ponad 6,5 tysiąca zł. W tej chwili liczymy dalsze wpłaty, które wierni przekazali w Środę Popielcową i w trakcie całego tygodnia, ale już teraz widać, że hojność jest bardzo duża - mówi ks. Krzysztof Podstawka.

Parafia włączyła się też w pomoc mieszkaniową, przekazała też do Caritas dwa transporty darów.

- To żywność, środki chemiczne i higieniczne oraz kosmetyki głównie dla kobiet i niemowląt. Oprócz tego niektóre rodziny z naszej parafii przyjęły pod swój dach ukraińskie rodziny - dodaje proboszcz "Frassatiego".

Parafia nie ustaje też w modlitwie, a w minioną niedzielę gościła ks. Pawła Wierzchonia, proboszcza parafii Matki Bożej Różańcowej w ukraińskim Mikołajewie, nieopodal Odessy.

- Ks. Paweł przyjechał do Polski tuż przed wybuchem obecnych działań wojennych na Ukrainie, ale cały czas jest w kontakcie ze swoimi parafianami, mogliśmy więc wysłuchać świadectwa "z pierwszej ręki" - mówi ks. Podstawka.

Lubelska parafia pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego ma też kontakt z ludźmi, którzy zadeklarowali odpowiadać na bieżące potrzeby ukraińskich uchodźców. Są to także lekarze i wolontariusze z terenu parafii.

W inicjatywy organizowane przez kościół pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie można się włączać. Informacje o możliwościach pomocy są dostępne na stronie: www.frassati-lublin.pl.