Lublin: polsko-ukraińskie uroczystości odpustowe ku czci św. Andrzeja Boboli [AUDIO]

2024-05-13 12:59
Lublin - polsko-ukraińskie uroczystości odpustowe ku czci św. Andrzeja Boboli
Autor: zdjęcie organizatora

Zaprasza Polaków i Ukraińców. Lubelska parafia pw. św. Andrzeja Boboli organizuje wspólną modlitwę o jedność i pokój.

Uroczystości odbędą się 16 maja, kiedy przypada wspomnienie świętego Patrona Polski i odpust w parafii. Będą przebiegać pod hasłem: "Abyśmy wszyscy stanowili jedno".

- Tego dnia zapraszamy na uroczystą mszę św. pod przewodnictwem ks. bp. Pawła Gonczaruka, ordynariusza ukraińskiej diecezji charkowsko-zaporoskiej. Za wstawiennictwem naszego Patrona, będziemy modlić się o pokój w Ukrainie i w naszej Ojczyźnie z prośbą "abyśmy wszyscy stanowili jedno". We mszy św., oprócz polskich duchownych i świeckich, wezmą udział księża z Ukrainy oraz Ukraińcy przebywający w Lublinie. To będzie znak modlitwy ponad podziałami i zarazem znak jedności, za który oddał życie św. Andrzej Bobola. Po mszy św. zaprosimy wszystkich na degustację potraw lokalnych, przygotowanych przez koła Gospodyń Wiejskich w Marysinie i Majdanie Krasieńskim - mówi proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie, ks. Mirosław Ładniak.

Przed odpustem parafia zaprasza na Triduum poprzedzające główne uroczystości odpustowe. Spotkania potrwają trzy dni, od 13 do 15 maja, codziennie rozpoczynając się o godz. 20:00.

- W poniedziałek, 13 maja, zapraszamy na Różaniec Fatimski z procesją po placu ze świecami w intencji pokoju na świecie. Tę procesję zakończymy Apelem Jasnogórskim. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne „Abyśmy wszyscy stanowili jedno” z indywidualnym ucałowaniem relikwii św. Andrzeja Boboli. Z kolei w środę, 15 maja, zapraszamy wszystkich na mszę św. za zmarłych członków parafii i ich rodzin. Na zakończenie odśpiewamy również Apel Jasnogórski - dodaje ks. Mirosław Ładniak.

Harmonogram uroczystości ku czci św. Andrzeja Boboli w Lublinie jest dostępny na stronie parafii: bobola.pl.

Anna Opasiak

Mówi ks. Mirosław Ładniak