Lublin - postęp prac na ul. Lubelskiego Lipca '80 [AUDIO]

2024-05-20 12:09
Lublin - postęp prac na ul. Lubelskiego Lipca '80
Autor: Urząd Miasta Lublin

W budowie jest rok, a będzie jeszcze przez 9 miesięcy. Mowa o ul. Lubelskiego Lipca '80 w Lublinie. Prace przy jej przedłużeniu postępują zgodnie z harmonogramem.

Rozbudowa ul. Lubelskiego Lipca '80 rozpoczęła się 12 miesięcy temu. Na ten moment drogowcy wykonali już około 35% wszystkich robót.

- Na przedłużeniu ul. Lubelskiego Lipca '80 prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Na terenie budowy widać już główny przebieg drogi oraz ciągów pieszych i rowerowych. Wykonano też pierwsze warstwy bitumiczne. Na trasie głównej ul. Lubelskiego Lipca '80 trwają równolegle prace w każdej z branży, jednocześnie trwają roboty na drogach przylegających. Aktualnie, w związku z realizowanym etapem prac, nadal pozostaje zamknięta dla ruchu ul. Ciepła na odcinku o długości 250 m - od łącznika przy ul. Lubelskiego Lipca '80 do ul. Betonowej. Dla mieszkańców wydzielono parking przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiego Lipca '80 z ul. Diamentową. Takie zmiany potrwają jeszcze do końca czerwca - mówi Joanna Stryczewska z lubelskiego ratusza.

Docelowo ul. Lubelskiego Lipca '80 zostanie przedłużona na odcinku od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej. Prace potrwają jeszcze 9 miesięcy.

- Drogę przewidziano na całej długości jako dwujezdniową, trzypasową, z buspasami i kanalizacją deszczową oraz oświetleniem ulicznym. Zakres inwestycji obejmuje budowę chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych. Ponadto wykonawca zbuduje dwie sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą. Przebudowę przejdą również odcinki ulic bocznych, m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i wewnętrznej Dzierżawnej. Powstająca tam infrastruktura sanitarna i wodociągowa umożliwi mieszkankom i mieszkańcom podłączenie się do sieci miejskiej. W ramach rozbudowy, w granicach pasa drogowego, zostanie wykonanych 40 nowych przyłączy kanalizacji sanitarnej i 20 sieci wodociągowej - dodaje Stryczewska.

Prace potrwają do lutego 2025 roku. Ich wartość to 96 mln zł.

Anna Opasiak

Mówi Joanna Stryczewska z Urzędu Miasta Lublin