Lublin: Powstanie hala sportowa do rozgrywek międzynarodowych

2023-10-03 11:23
Przy SP nr 15 w Lublinie powstanie Hala Sportowa do międzynarodowych rozgrywek
Autor: Urząd Miasta Lublin Przy SP nr 15 w Lublinie powstanie Hala Sportowa do międzynarodowych rozgrywek

Miasto Lublin ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej hali sportowej dla Szkoły Podstawowej nr 15. Projektowany obiekt powinien spełniać wymogi dla organizacji rozgrywek piłki ręcznej oraz siatkowej, zgodne z regulaminami międzynarodowych federacji.

Budynek nowej hali zostanie połączony dobudowanym łącznikiem z istniejącą bryłą szkoły. Dla nowego obiektu przewidziano tradycyjną konstrukcję, z dachem z drewna klejonego i z instalacją fotowoltaiczną. Ściany i okna wewnątrz zostaną zabezpieczone piłkochwytami, podobnie jak ściana podłużna z widownią.

Po mobilnym boisku, na które w ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę, to kolejna dobra wiadomość dla społeczności szkoły przy ul. Elektrycznej. Teraz chcemy zaprojektować dla tej placówki pełnowymiarową halę sportową. Jednocześnie przygotowujemy się do budowy takiego obiektu w Zespole Szkół Komunikacyjno-Transportowych, gdzie jesteśmy na etapie uzyskiwana decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Infrastruktura sportowo-rekreacyjna to ważna część realizowanych przez nas zadań budowlanych – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nowo wybudowana hala sportowa, z salą główną o wymiarach 28 m x 45 m i wysokości ok. 12,5 m pozwoli na urządzenie boiska do piłki ręcznej, a także do siatkówki, futsalu i koszykówki. Ponadto w sali sportowej zostanie zaprojektowana widownia z trybunami stałymi do ok. 300 osób i z odpowiednim dla tego typu obiektów nagłośnieniem. Oprócz tego w budynku hali znajdzie się zaplecze sanitarno-szatniowe oraz techniczne: magazyn sprzętu sportowego i wyposażenia technicznego o powierzchni min. 70 m2, 8 szatni z sanitariatami (natryski, umywalnie i WC), a także 5 oddzielnych pokoi dla: trenerów, sędziów, medyków i fizjoterapeutów oraz delegata zawodów i sekretariatu rozgrywek sportowych.

Dokumentacja architektoniczna i wykonawcza ma powstać w ciągu 9 miesięcy od daty zawarcia umowy. Projektant będzie również zobowiązany do pełnienia nadzorów autorskich aż do zakończenia inwestycji.

Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 6 października.