Lublin: Pożar i ewakuacja Sądu Okręgowego

2022-09-28 13:59

Pożar instalacji elektrycznej w jednej sali rozpraw w Sądzie Okręgowym przy ul. Krakowskie przedmieście 47 w Lublinie był powodem ewakuacji całego budynku! Zgłoszenie o pożarze lubelscy strażacy otrzymali kilka minut po godz 11, chwil później byli już na miejscu.

Zgłoszenie pożaru w budynku wpłynęło do straży miejskiej dokładnie o godz, 11.10, kilka minut później na miejscu był już pierwszy zastęp strażaków, a także inne służby ratunkowe.

Ewakuowaliśmy 40 osób, na miejscu pracuje 4 zastępy straży pożarów, w tym 15 strażaków. Sytuacja jeszcze nie jest opanowana. Strażacy obecnie dogaszają pożar i sprawdzają cały budynek. Następne działanie jakie podejmiemy to będzie sprawdzenie jakości powietrza pod kątem sytuacji i substancji niebezpiecznych, sprawdzimy także wentylację - mówi st. kpt Andrzej Szacoń, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych, które wymagałyby hospitalizacji lub doraźnej opieki medycznej. Policja i straż pożarna pracują nad ustaleniem konkretnej przyczyny pożaru.