Lublin - prace drogowe i objazd ul. Spokojnej

2022-11-02 10:06
Lublin - prace drogowe i objazd ul. Spokojnej
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Uwaga! Od dziś utrudnienia w centrum Lublina. Na ul. Spokojnej ruszyły roboty drogowe związane z wymianą nawierzchni.

Prace powodują komplikacje w ruchu. Kierowcom utrudniają dojazd do Urzędu Wojewódzkiego, Starostwa Powiatowego, czy Prokuratury Rejonowej. Są jednak wyznaczone objazdy.

- Kierowcy są kierowani w ul. Tramecourta, a dojazd do ul. Chmielnej odbywa się od strony skrzyżowania z ul. Ogrodową - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta.

Ratusz podkreśla, że roboty potrwają cztery dni i tyle też potrwają utrudnienia. Są one uzależnione od etapu prowadzonych prac. Pierwszy etap robót zakłada frezowanie nawierzchni.

- Wiąże się z zamknięciem ul. Spokojnej, zamknięta jest też strefa płatnego parkowania. Zachowany jest tylko dojazd do posesji, a prędkość została ograniczona do 30 km/h - mówi Góźdź.

Podczas II i III etapu drogowcy zaplanowali roboty związane z wykonaniem warstwy wiążącej. Będą prowadzone naprzemiennie na połowie jezdni przy utrzymaniu dojazdu do posesji.

- Ostatni IV etap, to wykonanie warstwy ścieralnej przy pełnym zamknięciu ulicy. Kierowcy znów będą kierowani w ul. Tramecourta i od strony ul. Ogrodowej - wyjaśnia urzędniczka ratusza.

Prace będą realizowane przez cztery dni, do soboty 5 listopada.