Lublin - program darmowej sterylizacji zwierząt [AUDIO]

2024-05-08 9:51
Lublin - program darmowej sterylizacji zwierząt
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Zachęca do troski o zwierzęta. Miasto Lublin rusza z nowym, drugim etapem bezpłatnej sterylizacji czworonogów. Już można się zgłaszać.

Akcja bezpłatnej sterylizacji skierowana jest do właścicieli zwierzaków, ale też do opiekunów zwierząt wolno żyjących. Mogą już rejestrować je w wytypowanych lecznicach.

- Akcja obejmuje bezpłatną kastrację psów i kotów właścicielskich oraz kotów wolno żyjących. Dodatkowo właściciele psów mogą bezpłatnie zaczipować swojego pupila. Wizyty zwierzaków mieszkańcy mogą umawiać w wybranych gabinetach weterynaryjnych. Do II etapu akcji dołączyły 3 nowe punkty. Tym samym, w tym roku, bezpłatne usługi czipowania psów oraz kastracji psów i kotów właścicielskich wykonywane są przez 7 przychodni - wyjaśnia Anna Czerwonka z lubelskiego ratusza.

Działania to skutek społecznego zainteresowania inicjatywą, bo z pomysłem na projekt wystąpili sami mieszkańcy. Inicjatywa ma zresztą objąć ich jak największą grupę.

- Akcja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Skierowana jest do właścicieli psów i kotów mieszkających i utrzymujących zwierzęta na terenie Lublina, ale też do innych grup. Chodzi o społecznych opiekunów kotów wolno żyjących, którzy posiadają legitymację Społecznego Opiekuna Kotów wydaną przez Urząd Miasta Lublin lub legitymację organizacji pozarządowej, której statutowym celem jest ochrona zwierząt - dodaje Czerwonka.

Terminy wizyt w lecznicach należy umawiać telefonicznie. Ich lista jest dostępna na stronie Urzędu Miasta Lublin.

Anna Opasiak

Materiał Anny Opasiak - mówi Anna Czerwonka z Urzędu Miasta Lublin