Lublin - przebudowa ulic: Pliszczyńskiej, Budowlanej i Janowskiej [AUDIO]

2024-04-17 14:37
Lublin - przebudowa ulic: Pliszczyńskiej, Budowlanej i Janowskiej
Autor: Urząd Miasta Lublin

Planuje przebudowę kolejnych ulic. Miasto Lublin szuka wykonawców dla następnych zadań drogowych. Chodzi o ulice: Pliszczyńską, Budowlaną i Janowską.

Pierwsze prace już ruszyły. Ogłoszone postępowanie dotyczy rozbudowy ul. Pliszczyńskiej, a w trakcie jest już przetarg na modernizację ul. Budowlanej.

- W tym roku pracami drogowymi zostanie objęta również ul. Janowska. W maju planujemy ogłoszenie przetargu na przebudowę tej drogi, a aktualnie trwają przygotowania specyfikacji technicznej dla tego zadania - mówi Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza.

Jeśli chodzi o ulice Pliszczyńską i Budowlaną otwarcie ofert zaplanowano do końca kwietnia. Na realizację prac wykonawca będzie miał 7 miesięcy od daty zawarcia umowy.

- W przypadku ul. Pliszczyńskiej przedmiotem zamówienia jest remont nawierzchni jezdni i budowa chodników. Zadanie obejmuje odcinek o długości ok. 915 m. Zakłada także odtworzenie i udrożnienie istniejących rowów odwadniających oraz montaż wiaty przystankowej komunikacji miejskiej. Na koniec zadania wykona oznakowanie drogowe pionowe i poziome. O podobnych parametrach przebudowę przejdzie również ul. Budowlana. Obecnie trwa postępowanie na zaprojektowanie budowy i przebudowy chodników oraz remontu nawierzchni jezdni. Prace obejmą odcinek od skrzyżowania z ul. Zemborzycką do wysokości Elektrociepłowni Wrotków. W ramach inwestycji przebudowę przejdą też istniejące miejsca postojowe - dodaje Góźdź.

W przypadku ul. Budowlanej otwarcie ofert zaplanowano na 22 kwietnia, a w przypadku ul. Pliszczyńskiej - 30 kwietnia.

Anna Opasiak

Mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin