Lublin - przetarg na budowę dwóch ulic pod znakiem zapytania

2022-04-12 9:14
Lublin - przetarg na budowę dwóch ulic bez rozstrzygnięcia
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Oferenci mają wysokie ceny, a Miasto problem z przetargiem. Lubelski ratusz rozważa, co zrobić z postępowaniem na budowę dwóch ulic. Chodzi o Skowronkową i Bliską.

Wszystko przez pieniądze. Na inwestycje lubelski ratusz zarezerwował w sumie ponad 34,5 mln, ale oferenci chcą więcej. Teraz Miasto musi to przeanalizować.

- Złożone oferty wraz z kosztorysami zostaną zbadane przez komisję przetargową. Sprawdzimy je pod kątem poprawności rachunkowej i formalnej - wyjaśnia Justyna Góźdź z Urzędu Miasta.

Analiza da odpowiedź, co zrobić z przetargiem. Miasto ma dwa ruchy. Może zdecydować o rozpisaniu nowego albo o dołożeniu środków. I nie jest to wykluczone.

- Oszacowanie kosztów dla przebudowy układu drogowego w północno-zachodnich dzielnicach Lublina miało miejsce jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie - podkreśla Góźdź.

Tymczasem na ul. Skowronkowej trwa już budowa kanalizacji. Za tę inwestycję odpowiada MPWiK.

- Prace idą zgodnie z harmonogramem. Zakończenie inwestycji jest planowane na czerwiec, z możliwością wydłużenia prac maksymalnie do września - mówi rzecznik spółki, Magdalena Bożko.

Na ul. Skowronkowej powstaje kanalizacja wodociągowa i sanitarna. Jak zapewnia MPWiK - budowa sieci jest zaawansowana.

- Kanalizacja sanitarna jest już wykonana w 60 procentach, a wodociągowa w 30 procentach - dodaje Bożko zapewniając, że MPWiK robi wszystko, by zminimalizować mieszkańcom uciążliwości wynikające z prowadzonych prac.

Sama budowa ulic: Skowronkowej i Bliskiej nastąpi po wyłonieniu wykonawcy. Na realizację prac ratusz da mu 19 miesięcy.