Lublin - przetarg na przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ‘80

2022-08-03 13:48
Lublin - przetarg na przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ‘80
Autor: Urząd Miasta Lublin

To już pewne. Ulica Lubelskiego Lipca '80 zostanie przedłużona. Miasto Lublin ogłosiło w tej sprawie przetarg. Na inwestycję wyda 68,5 mln zł.

Przetarg dotyczy budowy kompletnie nowego fragmentu drogi. W ramach zamówienia powstanie ponad kilometr brakującego odcinka.

- Chodzi o fragment od skrzyżowania z ul. Diamentową i Krochmalną do ul. Cukrowniczej - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Budowa nowego odcinka ma dla miasta znaczenie strategiczne. Usprawni komunikację w południowym rejonie Lublina.

- Dodatkowo będzie też łącznikiem z istniejącym dworcem PKP i obecnie budowanym Dworcem Metropolitalnym - wyjaśnia prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Na realizację inwestycji wykonawca będzie mieć 21 miesięcy od podpisania umowy. Musi ją wykonać według przyjętej już koncepcji.

- Ulica na całej długości będzie dwujezdniowa, trzypasmowa, z wyznaczonymi buspasami. Otrzyma kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne - dodaje Justyna Góźdź.

Zakres inwestycji obejmuje również budowę chodników i ścieżek rowerowych, a także zatok autobusowych i dwóch sygnalizacji świetlnych.

- Przebudowane będą też odcinki ulic bocznych, m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej - podkreśla urzędniczka ratusza.

Inwestycja usprawni również dojazd do zlokalizowanych w pobliżu obiektów sportowo-rekreacyjnych, takich jak stadion Arena Lublin i Park Ludowy.

- Będzie to także niezbędny element rewitalizacji terenów dzielnicy Za Cukrownią - wyjaśnia prezydent Żuk.

Na realizację inwestycji ratusz wyda 68,5 mln zł. Większość środków, bo 65 mln zł, pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.