Miasto z jednej strony szuka korepetytorów, którzy wolontariacko poprowadzą lekcje powtórkowe, a z drugiej - przyjmuje zgłoszenia uczniów, którzy skorzystają ze spotkań.
- Miasto Lublin zaprasza na przedmaturalne powtórki materiału i oferuje wsparcie przy wyborze studiów. Obecnie trwa rekrutacja do nadchodzącej edycji "Koleżeńskich korepetycji". Szukamy zarówno korepetytorów i korepetytorek, jak i uczniów i uczennic przygotowujących się do egzaminu dojrzałości - mówi Anna Czerwonka z lubelskiego ratusza.
Zgłoszenia przyjmowane są do 21 marca. Same spotkania odbędą się w kwietniu. Będą realizowane w formule stacjonarnej oraz online.
- Tegoroczne bezpłatne korepetycje obejmą podstawowy zakres matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz zakres rozszerzony z takich przedmiotów jak: biologia, chemia i matematyka. Uczestnicy otrzymają materiały w postaci zadań maturalnych z poprzednich lat, będą mogli również zgłaszać swoje pytania i zadania - dodaje Czerwonka.
Formularze rejestracyjne dostępne są na stronie student.lublin.eu.
Anna Opasiak