Lublin - rekordowa kwota na pomoc pacjentom psychiatrii dziecięcej

2022-09-30 17:28
Lublin - rekordowa kwota na pomoc pacjentom psychiatrii dziecięcej
Autor: zdjęcie organizatora

Jest rekord w Lubelskiej Akcji Charytatywnej. Jej organizatorzy z aukcji obrazów uzbierali 91 tysięcy zł. A akcja wsparcia nadal trwa.

Zbierane pieniądze pójdą na określony cel. Mają pomóc w rehabilitacji pacjentów z oddziału dziecięcej psychiatrii Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

- Z tych środków planujemy inwestycje sportowe. Będzie to, m.in. boisko do gry, czy zewnętrzna siłownia dla naszych młodych pacjentów - mówi dyrektor placówki, Beata Gawelska.

Na aukcji pojawiło się w sumie 200 osób. Zainteresowani licytacją mieli w ofercie ponad 20 dzieł mniej lub bardziej znanych artystów.

- Najdroższym wylicytowanym obrazem było dzieło "Ślizgawka" autorstwa Statysa Eidrigeviciusa. Jego nabywca zapłacił 16,5 tysiąca zł - wyjaśnia rzecznik SPSK 1 w Lublinie, Anna Guzowska.

A to nie koniec zbiórki. W ramach Lubelskiej Akcji Charytatywnej odbędą się jeszcze dwa charytatywne spektakle, pod patronatem Radia Plus Lublin.

- Będzie to widowisko "Szalone Wakacje". Wystawi go prawie setka artystów. Oprócz profesjonalistów na scenie pojawią się też amatorzy - dodaje autorka scenariusza, Agnieszka Polak.

W spektaklach zagrają przedsiębiorcy, lekarze i przedstawiciele lokalnych władz. Wystąpią, m.in. wojewoda lubelski i dyrektor miejskiego Wydziału Oświaty i Wychowania.

- Aktorzy wcielą się, m.in. w różne postaci z bajek. Chcemy, by publiczność dobrze się bawiła, bo śmiech, to zdrowie - dodaje reżyser spektaklu, Benek Byrski.

Spektakle zostaną wystawione w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Pokazy odbędą się 18 i 19 października o 19:00. Bilety można kupić w kasie i na stronie CSK.