Lublin - rocznicowe obchody ku czci św. Andrzeja Boboli

2022-05-13 9:48
Lublin - rocznicowe obchody ku czci św. Andrzeja Boboli
Autor: bobola.pl

Będzie to dziękczynienie za dar wielkiego patrona. Kościół przygotowuje się do obchodów 20. rocznicy ogłoszenia św. Andrzeja Boboli patronem Polski.

W Lublinie uroczystości zaplanowano w parafii pod wezwaniem świętego. Tak, jak w całym kraju, odbędą się 16 maja. W modlitwie będą nawiązywać także do wojny na Ukrainie.

- Św. Andrzej Bobola jest patronem Polski, ale jest też patronem jedności i pokoju. W tym roku szczególnie będziemy prosić w intencji mieszkańców Ukrainy - mówi ks. Mirosław Ładniak, proboszcz parafii pw. św. Andrzej Boboli w Lublinie.

Na obchody parafia zaprasza mieszkańców z całego miasta. Wydarzenia potrwają kilka dni i będą mieć wymiar zarówno duszpasterski, jak i integracyjny.

- Pierwszym etapem były misje święte trwające u nas już od tygodnia. Teraz zapraszamy na mszę świętą odpustową i na koncerty. Będą połączone z piknikiem - dodaje proboszcz.

W sobotę o 19:00 w kościele wystąpi Basia Pospieszalska z koncertem "Śliczna jak Lilija". Z kolei w niedzielę od 12:00, na Placu Bobola przed kościołem, odbędzie się piknik rodzinny.

- Podczas Festynu pojawią się dmuchańce i animacje dla dzieci, a o 15:00 koncert "Poznaj Stwora Głodomora". Z kolei o 18:00 wystąpi Full Power Spirit - dodaje duchowny.

Główne obchody 20. rocznicy ustanowienia św. Andrzeja Boboli patronem Polski odbędą się w poniedziałek, 16 maja.

- Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie świętego i odpust w naszej parafii. Będzie to dziękczynienie Narodu Polskiego za dar wielkiego patrona na trudne czasy - dodaje ks. Ładniak.

Msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli rozpocznie się o 18:00. Będzie jej przewodniczyć lubelski metropolita, abp Stanisław Budzik.