Lublin - ruszyło głosowanie projektów z Budżetu Obywatelskiego

2022-09-23 9:23 Anna Opasiak
Lublin - ruszyło głosowanie projektów z Budżetu Obywatelskiego
Autor: Urząd Miasta Lublin

Już można wybierać. W Lublinie ruszyło dziś głosowanie na projekty IX edycji Budżetu Obywatelskiego.

Na liście mieszkańcy znajdą 135 projektów - 82 dzielnicowe i 53 ogólnomiejskie. Wybierają cztery, zgodnie z przyjętymi wcześniej zasadami.

- Każdy ma do dyspozycji dwa głosy na projekty dzielnicowe i dwa na ogólnomiejskie. Może to zrobić w formie elektronicznej lub papierowej - mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza.

Prawo do głosowania mają osoby na stale zameldowane w Lublinie lub te, które dopisały się do listy osób głosujących na projekty BO.

- Aby to zrobić wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów wyborczych - zaznacza miejska urzędniczka.

Punkty są zlokalizowane w BOM-ach i w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Głosować można też w Biurze Partycypacji Społecznej i w siedzibie Zarządu Dróg i Mostów.

- W przypadku głosowania elektronicznego wystarczy wejść na stronę Miasta Lublin i kliknąć w zakładkę poświęconą głosowaniu - podkreśla Izolda Boguta.

W bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego głosy można oddawać do 10 października​​. Na realizację projektów ratusz ma do rozdysponowania ponad 14 mln zł.