Lublin - "SkweryOdNowa", czyli rewitalizacja zieleni z nowego budżetu

2022-12-01 11:50
Lublin - SkweryOdNowa:, czyli rewitalizacja zieleni z nowego budżetu
Autor: Urząd Miasta Lublin

Stawia na "SkweryOdNowa". Lubelski ratusz ruszył z VI edycją Zielonego Budżetu. Teraz czeka na wnioski.

Nowa edycja Zielonego Budżetu skupi się na rewitalizacji miejskiej przyrody. Miasto chce odnowić przestrzenie, które po latach użytkowania straciły walory.

- Zachęcamy do wskazania miejsc, które wymagają odświeżenia. Liczymy na to, że mieszkańcy którzy najlepiej znają najbliższe otoczenie i potrzeby, wskażą swoje ulubione, zielone przestrzenie wymagające odnowy - mówi prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

W VI edycji Zielonego Budżetu ratusz skupi się na niewielkich obszarach. Prace mają być realizowane w ciągu jednego, maksymalnie dwóch lat budżetowych.

- Czasami będzie to wymiana mebli albo rekompozycja zieleni. Chodzi na przykład o dodanie kolorowych bylin, czy krzewów - dopowiada Monika Głazik z lubelskiego ratusza.

Miasto podkreśla, że niektóre zieleńce będą też wymagać większej modernizacji. Mogą wiązać się z remontem albo usunięciem starej nawierzchni.

- Pod pojęciem "SkwerOdNowa" rozumiemy jego remont i odnowę. Priorytetowo traktowane będą pomysły dotyczące działek miejskich i ogólnodostępnych - mówi Miejski Architekt Zieleni, Hanna Pawlikowska.

Składanie wniosków do VI edycji Zielonego Budżetu "SkweryOdNowa" odbywa się na platformie e-usług. Potrwa do 14 grudnia.