Lublin - społeczne konsultacje w sprawie LOM

2022-05-19 12:16
Lublin - spoołeczne konsultacje w sprawie LOM
Autor: Urząd Miasta Lublin

Wieloletnia strategia rozwoju Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego trafia na debatę. Dziś swoją opinię mogą wyrazić mieszkańcy Lublina.

Spotkanie jest otwarte i każdy lublinianin może wziąć w nim udział. Debata odbędzie się o 17:00 w sali nr 2 lubelskiego ratusza.

- Będzie to okazja do wyrażenia opinii na temat rozwoju Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Spotkanie pozwoli też na wyjaśnienie założeń Strategii - mówi prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Strategia Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego wskazuje priorytety, które mają prowadzić do rozwoju samorządów. Jej założenia opisują działania do 2030 roku.

- Chodzi o inwestycje, ale też działania w zakresie cyfryzacji, mobilności, czy ochrony bioróżnorodności - wyjaśnia Justyna Góźdź z Urzędu Miasta.

W ramach LOM współpracę prowadzą w sumie 22 gminy z pięciu powiatów: lubelskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, puławskiego i świdnickiego.

- Strategia zawiera kompleksowy plan realizacji projektów dotyczących całego obszaru metropolitalnego. Powstaje z udziałem mieszkańców - dodaje prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Dziś ostatnia debata. Dodatkową kwestią są konsultacje. Te potrwają do 27 maja. Projekt strategii i formularz zgłaszania opinii są dostępne na: zit.lublin.eu/lom.