Lublin - "Sprawunki" na święta. Ruszył ogólnopolski nabór wystawców

2022-10-19 11:45
Lublin - Sprawunki 2022, ogólnopolski nabór wystawców
Autor: zdjęcie organizatora/archiwum

Szykują na grudzień świąteczne "Sprawunki". Lubelskie Warsztaty Kultury przygotowują Targi Wyjątkowych Rzeczy i ogłosiły nabór wystawców. Zgłoszenia przyjmują z całej Polski.

Wystawcą mogą być rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści. Organizatorzy podkreślają, że chodzi o kreatywnych twórców różnych oryginalnych produkcji.

- Zapraszamy tych, którzy stoją za powstaniem unikatowych przedmiotów. Może to być biżuteria, ale też świece, ceramika, naturalne kosmetyki, grafiki, obrazy, czy moda - wymienia koordynatorka imprezy, Paulina Skipirzepa-Kamińska.

Organizatorka podkreśla, że na Targach Wyjątkowych Rzeczy liczy się przede wszystkim oryginalność i jakość wystawianych przedmiotów.

- Nie ograniczamy asortymentu do wybranych branż, ale oceniamy go przez pryzmat autorskiego charakteru i formatu mieszczącego się pod choinką - dodaje.

Organizatorzy przekonują, że udział w "Sprawunkach", to także dla wystawców wymierne korzyści. Targi oferują im nowe kontakty zarówno z klientami, jak i z innymi twórcami.

- Są okazją do tego, by dotrzeć do nowych odbiorców, ale też do ludzi z branży. Można nawiązać nowe współprace lub się po prostu zainspirować - mówi Skipirzepa-Kamińska.

Zgłoszenia wystawców trwają do 13 listopada na stronie: warsztatykultury.pl. Tam dostępne są warunki udziału w Targach i formularz zgłoszeniowy.

- Wyniki ogłosimy 17 listopada w naszych mediach społecznościowych. Liczba miejsc dla wystawców jest ograniczona, więc nie wykluczamy selekcji - dopowiada koordynatorka imprezy.

Same Targi odbędą się w Lublinie 18 grudnia. "Sprawunki" będą czynne od 10:00 do 18:00 w Warsztatach Kultury przy ul. Grodzkiej 7 na Starym Mieście. Dla kupujących wstęp będzie wolny.