Lublin - stadion żużlowy, spotkanie i konsultacje społeczne

2022-11-30 11:51
Lublin - stadion żużlowy, spotkanie i konsultacje społeczne
Autor: Urząd Miasta Lublin

Czas na opinie mieszkańców. Lubelski ratusz otwiera społeczne konsultacje w sprawie nowego stadionu żużlowego. Potrwają od 1 do 15 grudnia, a poprzedzi je spotkanie w ratuszu.

Koncepcja zakłada budowę obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego. Inwestycja ma powstać na terenie po Lubelskim Klubie Jeździeckim.

- Zapraszam do zapoznania się z koncepcją i wyrażenia opinii na jej temat. Podczas otwartego spotkania z projektantami będzie można zapoznać się z zakresem planowanej inwestycji, zgłosić opinie co do architektonicznych rozwiązań, a także zagospodarowania terenów zielonych - mówi prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Otwarte spotkanie z mieszkańcami odbędzie się jutro o 17:00 w budynku Urzędu Miasta przy Placu Łokietka. Same opinie będzie można nadsyłać do 15 grudnia.

- Można je będzie wysłać pocztą tradycyjną do Wydziału Inwestycji i Remontów, a także e-mailem pod adres: konsultacje@lublin.eu. Opinie zostaną przekazane projektantom, którzy sprawdzą możliwość ich uwzględnienia na dalszym etapie prac - dodaje Monika Głazik z lubelskiego ratusza.

Sam obiekt ma być w pełni zadaszony i wielofunkcyjny. Będzie spełniać rolę obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego i infrastruktury towarzyszącej.

- Chcielibyśmy, aby nowa hala była w przyszłości całoroczną areną dla zawodów sportowych nie tylko w żużlu, ale i w innych dyscyplinach. Budowa obiektu o wielu funkcjach umożliwi także organizację koncertów, wydarzeń kulturalnych, pokazów i festiwali - podkreśla lubelski prezydent, Krzysztof Żuk.

Nowy stadion ma zapewnić całoroczny dostęp do oferty sportowej, kulturalnej i rekreacyjnej. Będzie też miejscem organizacji imprez motosportu.

- Ma spełniać wymogi krajowych i międzynarodowych federacji m.in. żużla, lekkoatletyki i gier zespołowych, w tym piłki ręcznej, siatkówki czy koszykówki. Dodatkowo posłuży do organizacji koncertów, targów, pokazów, czy zawodów - dodaje Głazik.

Obiekt pomieści na trybunach 18 750 osób, a podczas koncertów - niemal 30 tysięcy. Projektanci zakładają także budowę parkingów.