Lublin - startuje Szkoła Ewangelicznego Wychowania

2022-11-24 9:25
Lublin - startuje Szkoła Ewangelicznego Wychowania
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Odwołuje się do katolickich wartości. W Lublinie rusza Szkoła Ewangelicznego Wychowania.

Program szkoły bazuje na Ewangelii i jest adresowany do rodziców, wychowawców i nauczycieli. Ma im pomóc w wychowywaniu dzieci.

- Potraktowaliśmy Ewangelię, jako podręcznik wychowania. Przyglądając się, jak Pan Jezus wychowywał tych, którzy Go słuchali, doszliśmy do wniosku, że jest to kapitalna instrukcja - mówi współtwórca placówki, prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie, Wacław Czakon.

Fundacja prowadzi szkołę z lubelską parafią pw. św. Mikołaja. Jak mówi jej proboszcz - placówka odpowiada na współczesne wyzwania.

- Właśnie teraz, gdy tak często spycha się Ewangelię na margines, chcemy powracać do korzeni. Szukamy w niej konkretnych wychowawczych wskazówek dla współczesnego człowieka. W realizacji tego działania ma pomagać także modlitwa - zaznacza ks. Piotr Kawałko, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie.

Inauguracja Szkoły Ewangelicznego Wychowania odbędzie się w najbliższą sobotę podczas Małego Forum na Rzecz Rodziny. Wtedy też będzie można zgłosić się do placówki.

- Na spotkanie zapraszamy członków organizacji związanych z Kościołem i zajmujących się rodziną. Chcemy im wyjaśnić ideę naszej szkoły, ale też zintegrować środowisko - dodaje Czakon.

Fundacja ma już zgłoszenia rodzin z Domowego Kościoła, czy osób należących do Wspólnoty Rodzin Guadalupiańskich. Teraz czeka na innych.

- Przedstawimy nasze propozycje i chętnie zaprosimy do współpracy. Warto też nawzajem się poznać i omówić przyszłe wspólne działania - dodaje współtwórca Szkoły.

Spotkanie odbędzie się w tę sobotę. Potrwa od 14:00 do 17:00 na terenie ośrodka Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo przy parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie.

- Będzie mieć także formę debat ze specjalistami. Zapraszamy, bo wszystkie rozwiązania problemów wychowawczych mamy na wyciągnięcie ręki. Chcemy przekazać Ewangelię w praktyce dając jednocześnie uczestnikom konkretne wskazówki - podkreśla ks. Piotr Kawałko.

Spotkania Szkoły Ewangelicznego Wychowania mają odbywać się w ostatnie soboty miesiąca do samych wakacji. Program zjazdów będzie ogłoszony na Forum. W czasie jego trwania organizatorzy zapewnią opiekę nad dziećmi uczestników.