Lublin - "Świąteczne Kolędowanie" na Festiwalu Bożonarodzeniowym

2023-12-21 9:04
Lublin - Świąteczne Kolędowanie z zespołem Na Chwałę
Autor: zdjęcie organizatora

Zaprasza na koncert kolęd z autorskimi aranżacjami. Lubelski zespół Na Chwałę organizuje "Świąteczne Kolędowanie". Premierowy występ 26 grudnia.

Bożonarodzeniowy projekt wystartuje w drugi dzień świąt. Zespół Na Chwałę wykona koncert na Lubelskim Festiwalu Bożonarodzeniowym.

- Chcemy łączyć pokolenia, dlatego podczas koncertów każdy będzie mógł włączyć się do śpiewu. Jednocześnie będzie można usłyszeć nowe brzmienia, bo projekt jest syntezą tradycyjnych melodii z nowinkami muzycznymi - mówi lider zespołu, Wojtek Kowalczyk.

"Świąteczne Kolędowanie" wpisze się w obchody Świąt Bożego Narodzenia. Ma też pokazać, że chrześcijańskie wartości są w muzyce ciągle obecne.

- W ramach "Świątecznego Kolędowania" wykonamy kilka koncertów. Pierwszy zagramy na Festiwalu Bożonarodzeniowym Lublina w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej​ - zapowiada menedżer zespołu, Kacper Skóra.

Podczas występów muzycy będą również promować swoją najnowszą płytę. To kompakt, który również zawiera kolędy w nowych aranżacjach.

- Charakterystycznym akcentem jest łączenie różnych gatunków muzycznych. W tych aranżacjach urozmaicamy tradycję. Staramy się jej trzymać, ale jednocześnie wprowadzamy nowe brzmienia - dodaje Kowalczyk, lider zespołu Na Chwałę.

Celem przedsięwzięcia jest kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd, a zarazem budowanie wspólnoty. Temu właśnie służą koncerty.

- Naszych aranżacji można posłuchać w Internecie, na portalach społecznościowych. Tym razem jednak polecamy spotkania na żywo, bo takie kolędowanie integruje - podkreśla Kacper Skóra.

Inauguracyjny występ odbędzie się 26 grudnia o 19:00 w lubelskim kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej. Patronem medialnym projektu jest Radio Plus.