Lublin/Świdnik - niewybuch, ewakuacja i utrudnienia

2022-09-29 14:49
Lublin/Świdnik - niewybuch, ewakuacja i utrudnienia
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Ewakuacja mieszkańców, są komplikacje w ruchu. Na granicy Lublina i Świdnika budowlańcy natrafili na niewybuch. Na miejscu są już saperzy, trwa akcja policji.

Do zdarzenia doszło tuż przed południem. Niewybuch został znaleziony na miejscu budowy marketu. Policja otrzymała zgłoszenie od kierownika budowy.

- Od razu zarządziliśmy ewakuację ludności. Dotyczy mieszkańców, pracowników firm i instytucji oddalonych do 300 metrów od miejsca zdarzenia - mówi st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Na miejsce zostali skierowani saperzy, a pobliskie drogi zostały zablokowane. Aktualnie nieprzejezdna jest ul. Franczaka "Lalka" w Lublinie, z ruchu została też wyłączona ul. Piasecka. Służby kierują na objazdy.

- Od Świdnika trasa objazdu prowadzi na Głusk ulicą Kasztanową, natomiast od Lublina skręcamy od Majdanka w ulicę Doświadczalną i dalej krajówką. Z samego Głuska kierowcy muszą jechać przez osiedle ulicą Kasztanową - wyjaśnia st. asp. Domaradzka.

Objazdem jeździ też komunikacja miejska i podmiejska Lublina. Zmiany tras dotyczą linii nr: 7, 35 i 73.

- Podczas obowiązywania objazdów autobusy nie obsługują przystanków: Instytut Agrofizyki 01 (linie nr 7, 35 i 73), Felin Kalinówka 01 i 02 (linie nr 7, 35 i 73), a także Kalinówka-stacja paliw NŻ 01 i 02 (linia nr 35) - informuje Monika Białach z ZTM w Lublinie.

Utrudnienia potrwają kilka godzin.​ Jednocześnie policja apeluje do kierowców o rozsądek i niezatrzymywanie się w pobliżu zdarzenia. Jest to niebezpieczne, a do tego utrudnia prowadzoną akcję.