Lublin - wrześniowe szanty nad Zalewem Zemborzyckim

2022-08-26 12:41
Lublin - szanty nad Zalewem Zemborzyckim
Autor: zdjęcie organizatora

To oferta dla miłośników morskiej muzyki. We wrześniu nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się koncert szantowy. Wydarzeniu patronuje Radio Plus Lublin, a jego organizatorem jest Yacht Club Politechniki Lubelskiej.

Lubelska impreza szantowa zgromadzi pasjonatów żeglarstwa i muzyki morza. Jak mówią organizatorzy - ma bawić, integrować i pozytywnie nastawiać.

- W Lublinie, to wyjątkowe wydarzenie. Zrobimy je już po raz trzeci, co potwierdza zapotrzebowanie na takie spotkania - wyjaśnia koordynatorka imprezy, Aleksandra Wasilewska.

W programie koncertu Yacht Club Politechniki Lubelskiej zaplanował występy czterech wykonawców.

- Na początek zagra Syndrom Beczki, później lubelski Grzegorz Janczak Szanty, następnie Perły i Łotry, a na koniec Mechanicy Shanty - dopowiada koordynatorka imprezy.

W koncercie może wziąć udział każdy. Nie trzeba być żeglarzem, bo impreza jest otwarta i wystarczy chęć poznania szanty. A są to pieśni także do refleksji.

- Kiedyś szanty były robione po to, by lepiej się pracowało. Dziś tej muzyki jest coraz więcej. Skocznej, ale też nostalgicznej - zaznacza komandor Yacht Clubu Politechniki Lubelskiej, Rafał Tywoniuk.

Lubelski koncert szantowy nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się w sobotę 10 września o 17:00. Miejscem spotkania będą tereny zielone przy ul. Krężnickiej 6. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Plus Lublin.