Lublin - szczypiornistki w starciu ORLEN Superligi Kobiet

2024-02-25 12:01
Lublin - szczypiornistki w starciu ORLEN Superligi Kobiet
Autor: MKS FunFloor Lublin

Maraton szczypiornistek dobiega końca. Dziś przedostatni mecz fazy zasadniczej krajowych rozgrywek ligowych. MKS FunFloor Lublin zmierzy się z EKS Startem Elbląg.

Emocje będą gwarantowane. Dla lubelskich piłkarek ręcznych będzie to ostatni mecz w drugiej rundzie ORLEN Superligi Kobiet.

- Na pewno przygotujemy się do tego meczu, jak do każdego innego; tak, jak na Zagłębie, czy Kobierzyce. To na pewno nie będzie tak, że wyjdziemy i ten mecz po prostu sam się wygra. My musimy się do niego przyłożyć, bo Elbląg tak, jak i każdy inny zespół, przed nami się nie położy tylko będzie chciał zdobyć trzy punkty tutaj na Globusie - mówi bramkarka lubelskiego zespołu, Paulina Wdowiak.

Wicemistrzynie Polski z MKS FunFloor Lublin podejmą u siebie zawodniczki EKS Start Elbląg w niedzielę. Będzie to mecz 18. serii spotkań ORLEN Superligi Kobiet.

- Myślę, że to był trudny okres dla nas, ale po to każdy zawodnik trenuje, żeby grać mecze. Dla nas to nagroda po ciężkiej pracy. Wiadomo, że nie wszystko poszło po naszej myśli, ale na pewno jest to duże doświadczenie dla nas. Te krajowe i europejskie rozgrywki na pewno zaprocentują w przyszłości - dodaje Wdowiak.

Niedzielne starcie drużyn z Lublina i Elbląga rozpocznie się o 15:00 w lubelskiej Hali Globus.

Anna Opasiak

Mówi Paulina Wdowiak z MKS FunFloor Lublin