Lublin - targ na Bronowicach i zapewnienia prezydenta

2022-04-27 7:51
Lublin - targ na Bronowicach i zapewnienia prezydenta
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Nie ma podstaw do obaw. Prezydent Lublina złożył deklarację w sprawie targu przy ul. Krańcowej. Zapewnił, że nie ma planów jego likwidacji.

Zamknięcia targowiska na lubelskich Bronowicach boją się handlujący tam kupcy. Jak mówią - ogłoszony przez Miasto plan zagospodarowania dopuszcza zabudowę tego miejsca.

- Robimy wszystko, by cofnąć te projekty. Wprawdzie są to tylko plany, ale wolimy dmuchać na zimne - mówi kierownik targu i wiceprzewodnicząca dzielnicy Bronowice, Krystyna Futa.

Kupcy boją się likwidacji targu i zbierają podpisy pod wnioskiem o jego utrzymanie. Działania budzą jednak zdziwienie samego ratusza.

- Nie było i nie ma planów likwidacji targowiska na Bronowicach przy ul. Krańcowej - podkreśla prezydent Lublina Krzysztof Żuk na swoim publicznym Facebooku.

Odniósł się też do prowadzonych rozmów w dniu 8 kwietnia. Brali w nich udział przedstawiciele handlujących, kierownictwo targu, Rada Dzielnicy i część radnych Miasta.

- Padły wnioski, by w ramach usług możliwa była jedynie funkcja handlowa w formie targowiska. Dziwią więc twierdzenia, jakoby Urząd Miasta planował likwidację targu - napisał Żuk.

Jak zaznaczył prezydent - przygotowywany projekt zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca przewidywał jedynie możliwość modernizacji targowiska.