Lublin - trwa Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński

2022-08-20 11:17
Lublin - trwa Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński
Autor: zdjęcie organizatora

To święto folku, muzyki i sztuki ludowej. W Lublinie trwa Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Przyciąga mieszkańców, turystów i różne pokolenia.

Wydarzenie ściąga tłumy. Nie brakuje uczestników Festiwalu i samych twórców. Przyjechali z różnych stron Polski, ale też Ukrainy, Słowacji i Litwy.

- Widzimy, że jest bogaty program, do tego piękne miasto, różnorodność i powrót do historii - mówią nam uczestnicy tegorocznej edycji Festiwalu.

Na Jarmarku nie brakuje mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny, ale także turystów z innych regionów Polski, czy świata.

- Każdego dnia dzieje się coś ciekawego i jest w czym wybierać. Nas interesują występy muzyków ludowych, a także spotkania w temacie tradycyjnych wyrobów i dzieł - mówią uczestnicy Re:tradycji, którzy do Lublina zjechali z Wielkopolski.

Re:tradycja - Jarmark Jagielloński odbywa się na Starym Mieście w Lublinie z inicjatywy miejskich instytucji kultury. Proponują koncerty muzyki ludowej, wystawy i stragany.

- Mamy tu wielowymiarowość, bo Re:tradycja zawiera w sobie ideę łączenia czasów, światów i funkcji - mówi współorganizatorka imprezy, Agata Turczyn z Warsztatów Kultury.

W czasie Re:tradycji nie brakuje też spotkań z rzemiosłem. Na stoiskach artyści z Polski, Ukrainy, Litwy i Słowacji prezentują dawne wzory i ludowe dzieła.

- W tym roku proponujemy sztukę zdobienia. Przewodnim tematem są ozdoby i tradycyjna biżuteria. Można ją oglądać, podziwiać i kupować - dodaje współorganizatorka imprezy.

Lubelski Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński odbywa się​ na Starym Mieście i potrwa do niedzielnego wieczora. Program imprez jest dostępny na stronie wydarzenia.