Lublin - trwają zapisy na Festiwal Młodych Medjugorie [AUDIO]

2024-06-24 15:56
Festiwal Młodych Medjugorie 2024 - plakat
Autor: CDMAL Festiwal Młodych Medjugorie 2024 - plakat

Wyjazd do miejsca objawień Matki Bożej na Bałkanach organizuje Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. Spotkanie ma być czasem modlitwy, radości i doświadczenia bliskości Boga. Wspólna wyprawa z Lublina do Medjugorie odbędzie między 30 lipca a 7 sierpnia.

Archidiecezjalne Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie zaprasza na Festiwal Młodych Medjugorie 2024.

Przez Maryję do Jezusa w miejscu, gdzie wielu młodych znalazło sens życia, radość i umocnienie w wierze. Festiwal przyciąga nawet 50 tyś osób. Każdego dnia czekają nas wspólne modlitwy, katechezy, koncerty, świadectwa wiary i konferencje. Centralnym punktem każdego dnia jest Msza św., nocne modlitwy i procesje.

W programie m.in. zwiedzanie Splitu, Trogiru i Marina Bistrica oraz możliwość udziału w dodatkowo płatnych wycieczkach autokarowych.

Organizatorzy zapewniają 7 noclegów, wyżywienie (dwa posiłki dziennie), opiekę turystyczną i duchową, bilety wstępu oraz ubezpieczenie.

Wyjazd z Lublina odbędzie się w dniach 30 lipca - 7 sierpnia. Zapisy i szczegóły są na stronie oraz profilu Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Tegoroczny Modlitewny Festiwal Młodych w Medjugorie – Mladifest potrwa od 1 do 6 sierpnia i odbędzie się już 35. raz. W tym roku Mladifest powraca do tradycyjnego terminu, pierwszych dni sierpnia, który w zeszłym roku został przesunięty ze względu na Światowe Spotkanie Młodzieży w Lizbonie.

Rekolekcje dla młodych – Mladifest rozpoczną się w czwartek, 1 sierpnia wieczornym programem modlitewnym. Oficjalne otwarcie nastąpi po różańcu, który odmawia się o godz. 18.00, przed Mszą św.

Drugi dzień Mladifestu rozpocznie się o szóstej rano modlitwą różańcową na Podbrdo przy figurze Matki Bożej, a następnie o godz.9.00 rozpocznie się program poranny, który obejmuje modlitwę, katechezę i świadectwa. W południe modlitwa Anioł Pański. 

Program przy ołtarzu polowym kościoła św. Jakuba kontynuowany będzie od godz. 16.00- świadectwa; różaniec od godz. 18.00, a o godz.19.00 Msza św.

Program poranny i popołudniowy, w piątek, w sobotę i w poniedziałek są podobne, natomiast w niedzielę, 4 sierpnia program przy ołtarzu polowym będzie tylko po południu, od godziny 16.00, a rano będą odprawiane Msze św. dla różnych grup językowych.

Tegoroczny Mladifest, podobnie jak w latach ubiegłych, zakończy się Mszą św. na Križevacu o godzinie 5 rano, we wtorek 6 sierpnia.

źródło: CDMAL

Mówi ksiądz Damian Szewczyk, duszpasterz młodzieży Archidiecezji Lubelskiej