Lublin/ul. Abramowicka - budowa ścieżki rowerowej i nowa organizacja ruchu

2022-10-12 9:32
Lublin/ul. Abramowicka - budowa ścieżki rowerowej i nowa organizacja ruchu
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Nowe utrudnienia w Lublinie. Od dziś drogowcy wprowadzają czasową organizację ruchu na ul. Abramowickiej. Ma to związek z budową ścieżki rowerowej.

Komplikacje w ruchu na ul. Abramowickiej potrwają nawet dwa miesiące. Dotyczą odcinka od pętli autobusowo-trolejbusowej w kierunku ul. Głuskiej.

- W ramach projektu powstanie tam odcinek ścieżki rowerowej o długości 255 m. Na inwestycję Miasto wyda 320 tysięcy zł - mówi Anna Czerwonka z lubelskiego ratusza.

W pierwszej kolejności wykonywane będą prace rozbiórkowe, potem sama inwestycja. Roboty przyniosą utrudnienia w ruchu kierowców i pieszych.

- Na ul. Abramowickiej zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, ale nastąpi zawężenie jezdni w rejonie prowadzonych robót. Ograniczenie ruchu wystąpi też na chodniku - dodaje urzędniczka.

Budowany fragment ścieżki rowerowej przy ul. Abramowickiej będzie realizowany w ramach drugiego etapu inwestycji. Ma powstać do dwóch miesięcy.

- Przywrócenie stałej organizacji ruchu w miejscu prowadzonych robót ma nastąpić 15 grudnia​ - dopowiada Anna Czerwonka.

Utrudnienia wrócą, jeśli będzie budowana następna część ścieżki. Trzeci etap projektu znalazł się IX edycji Budżetu Obywatelskiego.

- To, czy uzyskał akceptację mieszkańców będzie wiadome na koniec października, gdy ratusz podliczy głosy - zaznacza Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Aktualnie ścieżka rowerowa przy ul. Abramowickiej prowadzi od granic miasta do pętli autobusowo-trolejbusowej.