Lublin - ul. Lubelskiego Lipca ‘80. Unieważniony przetarg i nowe decyzje

2022-11-23 9:14
Lublin - ul. Lubelskiego Lipca ‘80. Unieważniony przetarg i nowe decyzje
Autor: Urząd Miasta Lublin

Nie ma wykonawcy. Lubelski ratusz unieważnił przetarg na budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80.

Powodem unieważnienia postępowania są zbyt wysokie koszty wycenione przez oferentów. Z inwestycji Miasto jednak nie rezygnuje, bo ma alternatywny plan.

- Przygotowujemy się do ogłoszenia kolejnego postępowania. Obecnie pracujemy nad zmianami w sposobie finansowania tego zadania zgodnie z zapisami Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2023 i 2024 - mówi Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza.

Poza własnym wkładem na realizację inwestycji Miasto ma też 65 mln zł ze środków rządowych. Jak jednak zapewnia - mimo unieważnienia przetargu środków nie straci.

- Otrzymane dofinansowanie nadal jest obowiązujące i w żaden sposób na ten moment niezagrożone - podkreśla urzędniczka Urzędu Miasta Lublin.

W ramach zamówienia Miasto chce wybudować ponad kilometr brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80, od skrzyżowania z Diamentową i Krochmalną do Cukrowniczej.

- Droga ma być dwujezdniowa, trzypasmowa, ze skrajnymi buspasami​. Zakres inwestycji obejmie również budowę chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych - wymienia Góźdź.

Podczas budowy przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ‘80 przebudowane zostaną również odcinki ulic bocznych, m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej.

- Dodatkowo nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca otrzyma kanalizację deszczową i oświetlenie. Zamówienie obejmie też budowę dwóch sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą - zaznacza Góźdź.

Na realizację inwestycji wykonawca będzie mieć 21 miesięcy od daty podpisania umowy.